Jízdenka bude platit na městské i krajské autobusy

  •  

Cestující v krajských zelených autobusech a v autobusech ústecké MHD budou od ledna příštího roku využívat jednotnou jízdenku.

Umožňuje to dohoda kraje a města. Podobná zatím funguje jen v Teplicích. „Kraj o zapojení největšího města kraje do jednotného tarifu jednal intenzivně celou řadu měsíců. Jsem proto rád, že se nám dohoda s městem Ústí nad Labem nakonec podařila. Ústí je co se týká počtu přepravených osob nejdůležitějším dopravním uzlem kraje a je pro naši cílovou myšlenku mít možnost cestovat jakýmkoliv regionálním veřejným dopravním prostředkem s jednou jízdenkou klíčové“, uvedl krajský radní Jaroslav Komínek.

Podle něho se jedná teprve o částečnou integraci. Ta spočívá ve vzájemném uznávání vybraných jízdních dokladů Dopravy Ústeckého kraje na linkách MHD Ústí nad Labem a obráceně. V praxi to znamená, že budou v první fázi vzájemně uznávány papírové jízdní doklady, a to jak jednotlivé jízdenky, tak jízdenky časové. Bezkontaktní čipové karty Dopravy Ústeckého kraje budou v autobusech a trolejbusech ústecké MHD uznávány od chvíle, kdy Dopravní podnik města Ústí nad Labem vybaví svá vozidla novým odbavovacím systémem.

Papírové vícedenní jízdenky a průkazky budou vzájemně  uznávány v rámci své časové a územní platnosti s tím, že u zlevněných jízdenek musí být cestující schopen prokázat nárok na slevu. Jednotlivé papírové jízdenky Dopravy Ústeckého kraje budou v ústecké MHD uznávány plně. Naopak jednotlivé jízdenky z městské hromadné dopravy budou  v zelených autobusech uznávány pouze v případě, pokud budou již předtím označeny ve vozidle MHD. Zelené autobusy totiž zatím nejsou vybaveny označovači.

Dlouhodobým cílem kraje je vytvořit tarifně integrovaný dopravní systém, který umožní obyvatelům regionu využívat s jednou jízdenkou regionální autobusy, vlaky, trolejbusy, tramvaje, ale třeba i sezónní turistické linky, lanovky, přívozy nebo lodě.

K připravované změně bude dne 11. prosince od 10:00 do 15:00 hodin pro veřejnost k dispozici informační kiosek na ústeckém Mírovém náměstí.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*