Kanadská velvyslankyně navštívila Ústí nad Labem

Foto: www.usti-nad-labem.cz
  •  

Velvyslankyně Kanady Barbara C. Richardson s doprovodem navštívila Ústí nad Labem. Setkala se s primátorkou Věrou Nechybovou a jejím náměstkem Pavlem Dufkem.

Velvyslankyně se zajímala se o historii města i o jeho problémy. Primátorka jí nastínila rozvoj města, který do značné míry poznamenal chemický průmysl, odsun původního německého obyvatelstva i příchod lidí z různých částí republiky, kteří v regionu hledali práci a bydlení.

„Řada z nás tu nemá kořeny, naši předci nepocházejí z Ústí. Přesto se snažíme, aby se ve městě lidem příjemně žilo, aby bylo jejich domovem natrvalo,“ řekla primátorka.

Návštěvníci z Kanady se informovali také o možných investičních příležitostech pro kanadské podnikatele.

„Město nabízí výhodnou polohu na křižovatce významných železničních tratí a dálnice D8. Mnoho ploch v průmyslových zónách je sice obsazeno, ale vznikají tu nové a možnosti jsou také při využití brownfieldů,“ uvedl náměstek Pavel Dufek.

Kanadská delegace v rámci své cesty do Ústí nad Labem navštívila také Základní školu Neštěmická, jednala s rektorem UJEP, ústeckým hejtmanem a také s pracovníky neziskové organizace Člověk v tísni.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*