Kdo ovládne sever? Ústí vyzve ve florbalovém derby Litvínov

  •  

První liga mužů ve florbalu letos nabízí rovnou tři severočeská derby. V soutěži nastupují ústečtí florbalisté, Bivojové z Litvínova a Florbal Chomutov. Kdo ze tří týmů usedne na pomyslný trůn a ovládne sever? Ústí k tomu může nakročit už ve čtvrtek ve 20:00 hodin ve SPORTCENTRU SLUNETA.

Minitabulka mezi třemi týmy z Ústeckého kraje se pomalu začíná zaplňovat. V prvním kole druhé nejvyšší soutěže porazili chomutovští hráči Litvínov 8:3. Nyní čeká Bivoje soupeř ze statutárního města a loňský superligový tým Florbal Ústí. Svěřenci Marka Vojty mají z posledních tří zápasů plný počet bodů, drtivé vítězství dokázali přivézt z Havířova, kde vyhráli 11:1 v pouhých jedenácti lidech v poli. I díky tomu je Florbal Ústí po čtyřech kolech na třetím místě tabulky. Bivojové se prozatím trápí, v posledním klání proti Petrovicím vyhráli až v prodloužení a s pěti body jsou na devátém místě.

Florbaloví matadoři proti sobě už ve čtvrtek
Utkání se odehraje 27. září od 20:00 hodin ve SPORTCENTRU SLUNETA a rozhodně bude na co se dívat. V Ústeckých řadách nastupuje střelec Viktor Kopecký, kterého doplňují akademický mistr světa a bronzový medailista z juniorského šampionátu Jakub Kolstrunk a současný juniorský reprezentant Vojtěch Esterka. Záda jim budou krýt kapitán a otec smečky David Stummer nebo Radim Kühnel.

„Derby jsou moje oblíbené zápasy a především, když se hraje na Slunetě, tak to má ten správný náboj. Máme v týmu spoustu mladých, kteří budou mít v derby premiéru, bude důležité, aby pochopili a nezalekli se možná trochu surovější hry, která k tomu s ledoborci z Litvínova prostě patří,“ nechal se slyšet ústecký kanonýr Viktor Kopecký.

Za Litvínov nastupuje jedna z největších ikon florbalu Daniel Hulič, který ve svých 41 letech stále dává najevo, že mu to střílí. Proti němu bude stát Jakub Koník, který letos oslaví 38 narozeniny a patří mezi nejstarší hráče týmu.

Pro ústeckého fanouška bude známá i tvář brankáře soupeře. Milan Stránský odchytal v dresu Florbalu Ústí několik sezon, poslední roky ale hájí barvy soupeře.

„Na utkání v Ústí se opravdu těším. A to ani nevím, jestli ho budu sledovat jako divák, nosič vody nebo z brány. V každém případě se bude jednat o zážitek, který bude opět patřit k těm nejlepším, které z florbalu člověk může mít,“ říká Milan Stránský a doplňuje: „Divácky od zápasu očekávám bouřlivou atmosféru a skvělé diváky. Herně se můžeme těšit na kvalitní a rychlý florbal. Ústí je mladý tým, který proti nám bude hrát otevřeně. Díky tomu se mohou diváci těšit na velké množství gólů. Který tým bude nakonec šťastnější, se dozvíme možná už po šedesáti minutách hry.“

Na utkání je vstupné 40,- Kč. Zlevněné pro osoby 15-26 let je 20,- Kč. Děti do 15 let, senioři 65+ a ZTP mají vstup zadarmo. Každý návštěvník si může vzít tleskadlo a po celou dobu zápasu je otevřený bufet.

Martin Harmach, marketing & PR Florbal Ústí


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*