Kdy je která zelenina nejlevnější?

 •  

Odpovídají ceny zeleniny sezóně? Platí, že v měsících, kdy se daná zelenina sklízí, je současně i nejlevnější? Na tyto otázky se pokusil odpověděl portál Kupi.cz, který hlídá ceny v řetězcích. 

Zimní a jarní měsíce slevám v oddělení zeleniny příliš nepřejí. V zimě nakoupíte nejlevněji z celého roku mrkev a cibuli, což není zrovna pestrý výběr pro někoho, kdo chce jíst zdravě.

Situace se začíná lepšit až v červenci a ideální podmínky pro nákup levné zeleniny trvají od srpna do listopadu. V této hlavní zeleninové sezóně nakoupíte nejlevněji květák, ředkvičky nebo papriky. Dlouhé levné období si užijete i v případě, že rádi kupujete zelí, brambory a další typicky podzimní zeleninu.

Překvapivě vyšla z průzkumu cherry rajčata. „Máte-li rádi tento druh zeleniny a zároveň si hlídáte peněženku, potěší vás, že právě u cherry rajčat je největší pravděpodobnost, že budou ve slevě. Z našeho průzkumu vyplývá, že jsou za nízké ceny od dubna do prosince, tedy skoro celý rok,“ říká k tomu Martin Kadlčík z Kupi.cz. Zajímavé je, že klasická rajčata mají „slevovou sezónu“ pouze v srpnu.

Další oblíbenou zeleninou jsou salátové okurky. Ne nadarmo se výraz „okurková sezóna“ používá pro letní období. V létě se sice nic neděje, zato okurky jsou v červenci a v srpnu rozhodně nejlevnější.

Portál Kupi.cz také sestavil žebříček deseti druhů zeleniny, které se nejčastěji objevují ve slevách, a těch, jejichž ceny si zákazníci nejvíce hlídají.

Zelenina, která je nejčastěji ve slevě

 1. Rajčata cherry
 2. Okurka hadovka
 3. Salát ledový
 4. Brambory konzumní pozdní
 5. Brokolice
 6. Ředkvičky svazek
 7. Mrkev
 8. Paprika červená
 9. Rajčata keříková
 10. Paprika bílá

 Zelenina, jejíž slevy si zákazníci nejvíce hlídají

 1. Rajčata cherry
 2. Okurka hadovka
 3. Květák
 4. Brokolice
 5. Brambory konzumní pozdní
 6. Salát ledový
 7. Mrkev
 8. Paprika červená
 9. Rajčata keříková
 10. Cibule kuchyňská žlutá

 •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*