Klapku na protipovodňové vaně ucpal hadr, opravil ji potápěč

Foto: Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje
  •  

Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo nefunkční klapku u protipovodňové vany. Nefunkčnost způsobily sedimenty, ale například i hadr, které mechanismus zanesly a potápěč je uvolnil. V současné době hasiči odčerpávají lagunu pomocí čerpadel, aby byla tato část ulice Přístavní znovu průjezdná.  „Vina je jednoznačně na straně Ředitelství silnic a dálnic, protože my jsme správce komunikace i infrastruktury. Došlo k zanedbání kontroly a údržby,“ uvedl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl s tím, že v nejbližší době by měla být komunikace otevřena.

Hladina Labe stále stoupá, podle informace Povodí Labe je předpoklad na dosažení 3. stupně zítra a kulminace v sobotu 6. ledna na 655, maximálně až 680 centimetrů.

Podle informací ze sociálních sítí města na střekovské straně zatím nebudou postaveny protipovodňové zábrany. Městské služby monitorují stav a v případě změny jsou připraveny okamžitě zajistit potřebné. Policie ČR řeší tři modely řízení dopravní situace ve městě, koordinace pomocí semaforů a pomocí objízdných tras.  Cyklostezky pod zdymadlem a ve Svádově jsou uzavřeny, riziková místa se neustále monitorují.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*