Kniha „140 let muzejnictví na Ústecku“

  •  

Muzeum města Ústí nad Labem vydalo novou knihu s názvem „140 let muzejnictví na Ústecku“. Jedná se o jedinečnou slovníkovou příručku o ústeckém muzejnictví, zpracovaná sice výhradně muzejníky, ale určená nejen pro muzejníky a ústecké patrioty, ale pro všechny zájemce o muzejní práci.

Jak k tomu dodal ředitel ústeckého muzea Václav Houfek: „Tato kniha je jedinečná také tím, že je v ní otevřeně přiznán významný podíl na jejím vzniku ústeckým muzejním trpaslíkům“.

Autorský tým složený z 15 odborných pracovníků muzea zpracoval seznam různorodých témat s návazností na samotné ústecké muzeum, jeho bohaté sbírky i zajímavosti z muzejního zákulisí, na další muzejní instituce v regionu, významné architektonické památky i historické zajímavosti či umělecké skvosty, včetně důležitých osobností, které zde působily.

Kniha pojatá jako slovníková příručka je přehlednou encyklopedií muzejnictví Ústecka. Knižní publikace volně navazuje na publikační počin z roku 1998, kdy vyšla první reprezentativní publikace o muzeu k oslavám 120. výročí jeho založení.

Muzeum města Ústí nad Labem


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*