Knihovna láká na festival komiksu nebo Noc s Andersenem

  •  

Se začátkem jara je knihovní tradicí celorepubliková kampaň Březen – měsíc čtenářů, jejímž hlavním cílem je podpora četby a čtenářství. Do kampaně se opět zapojí i Knihovna Ústeckého kraje. Ta si pro své čtenáře připravila například hudební setkání s Jaroslavem Svěceným, festival fantasy a komiksu nebo oblíbenou Noc s Andersenem.

Velkou programovou novinkou knihovny bude 24. a 25. března festival Fankom: 24 hodin fantasy a komiksu. Na této akci se návštěvníci budou moci zúčastnit celonočního hraní RPG deskových her, navštívit zajímavé přednášky, stánky s komiksy, fantasy workshopy nebo komiksovou dílnu Marka Rubce. Dále dojde i na turnaj v počítačové hře Bulánci, malování 3D modelů, hraní Warhammeru, Pokémonů a Minecraftu. Hlavním hostem festivalu bude autor fantasy a sci-fi knih František Kotleta.

Po několika letech se do knihovny v pátek 31. března vrátí Noc s Andersenem, letošním tématem bude tajemný les. Oproti dřívějším ročníkům bude akce bez přespání v knihovně, na dětské návštěvníky i tak čeká dobrodružný večer. Vydají se na výpravu knihovnou, vyrobí si postavičku z tajemného lesa, podívají se na divadelní představení Řeči o lese a večer zakončí společným překvapením u kouzelného Pohádkovníku.

Dále v březnu knihovna uvede například čtení pro děti z knížky Jak liška vymalovala oblohu, hudební setkání s virtuosem Jaroslavem Svěceným, workshop výroby drátovaných kytiček, ples Knihovny Ústeckého kraje, cestovatelskou besedu o Kanárských ostrovech, herní sobotu, představení pro děti Kde je ten ježek? v Café Maryša, přednášku o možnostech studijních či pracovních příležitostí v Německu a ve spolupráci s alternativní filmovou distribucí Kinedok bude promítat rumunský film Dům pro panenky.

Jiří Poživil, Knihovna Ústeckého kraje


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*