Knihovna po více než dvaceti letech mění název

  •  

Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem po více než dvaceti letech rozhodla změnit svůj název. Nově se jmenuje Knihovna Ústeckého kraje. V průběhu letošního roku knihovna představí nové logo a zmodernizuje webové stránky.

„Důvodů pro změnu názvu je hned několik. Název Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem byl zbytečně dlouhý a zároveň dostatečně nevystihoval naše poslání. Slovo vědecká v názvu v lidech evokovalo, že jsme zde pouze pro odbornou veřejnost. Navíc jsme se u našich uživatelů poměrně často setkávali s názorem, že knihovnu zřizuje město Ústí nad Labem. Nový název Knihovna Ústeckého kraje dle našeho názoru mnohem lépe definuje, kdo jsme, pro koho tu jsme a kdo nás zřizuje,“ vysvětluje ředitelka knihovny Jana Linhartová.

Nový název knihovna začala používat od ledna letošního roku. „Původně jsme plánovali změnu názvu až ve chvíli, kdy budeme zavádět nový vizuální styl, z důvodu legislativní správnosti jsme však ke změně museli přistoupit okamžitě,“ zdůvodňuje ředitelka knihovny. Pro čtenáře a další uživatele knihovny se v současné době nic zásadního nemění.


  •  

1 komentář u Knihovna po více než dvaceti letech mění název

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*