Knihovna se proměnila v taneční parket

  •  

Ve Vědecké části knihovny Ústeckého kraje se v sobotu 11. března uskutečnil knihovnický ples. Celým večerem návštěvníky provázel ostřílený rozhlasový moderátor Kamil Bílský. Účastníci akce si mohli užít například workshop karibských tanců nebo se zapojit do benefiční aukce, jejíž výtěžek byl věnován na podporu spolku Felisicat.

Po dvouleté pauze se zde uskutečnil v pořadí již čtvrtý knihovnický ples. Celá akce probíhala pod moderátorskou taktovkou Kamila Bílského, o hudbu k poslechu i tanci se až do brzkého sobotního rána starala kapela Falzet. Zpestřením večera pak byl workshop karibských tanců, který si pro návštěvníky akce připravil Jan Štaffa, jenž v Ústí pravidelně organizuje veřejné tančírny salsy. O pestrou nabídku občerstvení se postarala kavárna Café Maryša, jež v knihovně funguje od září loňského roku.

V rámci plesu zároveň probíhala benefiční tombola a aukce, jejichž výtěžek byl věnován na podporu spolku Felisicat, jenž v Ústí nad Labem a okolí pomáhá opuštěným a nemocným kočkám. V tombole mohli návštěvníci vyhrát například publikace vydané knihovnou, slevové poukazy na nejrůznější služby nebo pětilitrový soudek piva z pivovaru Ossegg. Jednou z hlavních cen pak byl téměř dvoumetrový plyšový medvěd Kvído, jehož pro tyto účely věnovala společnost Edhance. Tento plyšový obr bude nakonec těšit především dětské čtenáře, neboť se jeho výherce rozhodl věnovat jej knihovně.

„Ve srovnání s jinými ústeckými plesy měl ples naší knihovny spíše komornější charakter, to mu však rozhodně neubralo na kráse. Všichni účastníci se dle ohlasů velmi dobře bavili. Osobně mě velice těší, že v rámci tomboly a aukce se pro spolek Felisicat podařilo vybrat bezmála dvacet pět tisíc korun,“ hodnotí ředitelka knihovny Jana Linhartová a dodává, že se již nyní těší na pátý ples knihovny, který se uskuteční opět v březnu nadcházejícího roku.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*