Knihovnu rozzáří vánoční dílny

Zdroj: pixabay.com
  •  

Nasát vánoční atmosféru, vyrobit si řadu tematických předmětů, navštívit workshop linorytu, poslechnout si pohádku a to celé završit koncertem ZUŠ Neštěmice budou moci návštěvníci Severočeské vědecké knihovny v sobotu 10. prosince, kdy proběhnou tradiční vánoční dílny.

Řada výtvarných i manuálních workshopů naplní celou Weinmanovu vilu napříč patry. V Dětském oddělení se budou vyrábět andělíčci, přáníčka a hvězdy z pečicího papíru. V Lidové půjčovně budou workshopy věnované výrobě svícnů, macramé andílků nebo perníčků z filcu. Ve druhém patře proběhne linorytová dílna, na kterou je nutná rezervace, informace jsou na stránkách knihovny a malování ozdob z 3D tiskárny či hrnečků. Ozdobit perníčky a vyrobit magnetky a brože pak bude možné na přednáškovém sále. Tam se také budou malovat dřevěné domečky. Dokonce bude možné si vyzkoušet i malování pomocí barevného písku a navštívit i řadu dalších stanovišť.

K dobré náladě přispěje vánoční občerstvení, malé prodejní stánky nebo hraní deskovek. Jako zpestření si zaměstnanci knihovny připravili hudební dílnu a odpolední pásmo čtených pohádek. Program dne vyvrcholí ve čtyři hodiny odpoledne v hudebním salónku koncertem Základní umělecké školy Neštěmice, kdy sólové zpěvačky z pěveckého oddělení paní učitelky Jindry Stolleové s klavírním doprovodem Jany Dryákové uvedou Truvérskou mši skladatele Petra Ebena.

Vánoční dílny proběhnou v Lidové části, Winstona Churchilla 3 v sobotu 10. prosince od 10:00 do 17:00 hodin. Vstup je 50 korun.

 

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*