Koaliční vyjednávání v Ústí brzdí stížnosti na průběh voleb

Foto: FB ANO Ústí n. L.
  •  

Jak to bude vypadat další čtyři roky na radnici, zatím stále jasné není. Navíc vyjednávání brzdí i stížnosti na průběh voleb ve městě, které v současné době řeší soud.

Vítězné hnutí ANO v minulém týdnu předložilo podmínky k možné koalici Pro! Ústí a v úterý jednalo o podmínkách ke koalici s Ústeckým fórem občanů.

„Tak jako jsme v minulém týdnu předali požadavky PRO! Ústí, tak jsme to stejné předali včera zástupcům UFO a tím to prozatím končí. Podmínky všech zainteresovaných stran jsou na stole, karty jsou otevřené, ale v současné době není důvod se scházet. Momentálně musíme všichni vyčkávat na rozhodnutí soudu, který řeší několik stížností na volby v Ústí nad Labem,“ říká lídr vítězného ANO Petr Nedvědický.

V možné koalici s hnutím PRO! Ústí jsou dalšími partnery ještě Vaše Ústí, ODS a PRO Zdraví a Sport. V koalici s UFO by měla být také ODS a hnutí PRO Zdraví a Sport. V devítičlenné městské radě by měl mít většinu vítěz voleb a na post primátora navrhlo ANO svého lídra Petra Nedvědického.

Hnutí ANO 2011 získalo v komunálních volbách 9 křesel v zastupitelstvu, PRO! Ústí má o jedno méně. Ústecké fórum občanů má křesel 5. V zastupitelstvu bude mít své zastoupení také ODS se čtyřmi lidmi, po třech mají hnutí SPD, Vaše Ústí a komunisté. Dva zastupitele získalo hnutí PRO Zdraví a sport.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*