Kontokorent bude město hledat znovu

  •  

Město Ústí nad Labem nebylo úspěšné ve snaze získat u některého z bankovních domů dvousetmilionový kontokorentní úvěr.

Ten má sloužit především k pokrytí případných sankcí za chybně udělané projekty placené z evropských dotací, pokud městu nebudou stačit jeho rezervy. Radní chtějí veřejnou zakázku na kontokorent vypsat znovu. Schválit ji mají zastupitelé.

Do starého výběrového řízení se podle mluvčí města Romany Macové přihlásili jen dva uchazeči. „ Nejvýhodnější nabídka však v návrhu smlouvy obsahovala podmínky, které nejsou městem akceptovatelné. Prohlášení, že město nemá žádné soudní spory, a smluvní pokuty ve výši 500 tisíc korun. Z tohoto důvodu rada města vzala na vědomí, že veřejná zakázka je zrušena,“ vysvětlila Macová.

Kontokorentní úvěr neznamená, že si město od banky peníze skutečně vezme. Má je zde jen připravené, pokud je bude potřebovat. Kdyby radnice neuhradila případné sankce za dotace, nemohla by se ucházet o nové. Navíc by jí hrozily vysoká penále za posečkání, které jsou několikanásobně vyšší než úroky na kontokorentu

Kontokorenty byly městem využívány i v minulosti. Například v roce 2004 mělo město k dispozici kontokorent ve výši 150 milionů korun. V letech 2005 až 2010 pak dokonce 300 milionů korun. Pro rok 2011 zastupitelstvo města schválilo stomilionový kontokorent a v letech 2012 a 2013 pak 50 milionů.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*