Kotlíková dotace: Za první týden rozděleno přes 19 milionů

  •  

Téměř čtyři sta žadatelů již vyčerpalo 19 325 000 korun v rámci takzvané Kotlíkové dotace, kterou spustil Ústecký kraj ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí ČR v pondělí 12. května.

„V průběhu jednoho týdne žádost odevzdalo 374 zájemců, kteří obdrží příspěvek na výměnu starého kotle za nový nízkoemisní typ. Ve fondu zbývá zhruba 10,5 milionu korun. Dotaci tak může ještě získat přibližně dvě stě žadatelů, kteří dokumenty předloží včas,“ uvedla mluvčí krajského úřadu Magdalena Hanáčková.

Na letošní výzvu byla dohodnuta alokace ve výši 30 milionů korun. Ústecký kraj přispívá částkou 15 milionů (z toho deset milionů přispěla společnost ČEZ) stejně jako ministerstvo životního prostředí prostřednictvím státního fondu životního prostředí. Posledním dnem, kdy bude možné žádost podat, je 31. červenec 2014, pokud nebude do té doby vyčerpaná alokace 30 milionů korun.

„Čísla z prvního týdne ukazují, že je o dotace ještě větší zájem než v loňském roce. Přestože se částka navýšila o deset milionů, může se stát, že bude rozebraná rychleji než minule. Budeme se snažit připravit další výzvu i na příští rok,“ řekl hejtman Oldřich Bubeníček.

Žádost o dotaci včetně příloh lze podat v jednom podepsaném originále v českém jazyce pouze osobně v úředních hodinách na podatelně Krajského úřadu Ústeckého kraje.

Kontakt pro žadatele:
Dagmar Cettlová – tel.: 475 657 162, e-mail: cettlova.d@kr-ustecky.cz
Jana Šeflová – tel.: 475 657 576, e-mail: seflova.j@kr-ustecky.cz
Gabriela Sedláková – tel.: 267 994 127, e-mail: gabriela.sedlakova@sfzp.cz

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*