Kotlíkové dotace začnou koncem ledna

  •  

Ministerstvo životního prostředí s Ústeckým krajem nabídne lidem možnost získat dotaci z fondů EU na výměnu starého neekologického kotle za moderní nízkoemisní na biomasu, uhlí nebo jejich kombinaci, za tepelné čerpadlo nebo plynový kotel.

Na nový zdroj mohou lidé získat státní příspěvek od 70 do 85 procent podle typu nově pořízeného kotle a podle toho, zda nový zdroj bude instalován v oblasti se zhoršeným ovzduším. Celkem se tak státní dotace může vyšplhat až na 127,5 tisíc korun z celkové částky stanovené na maximálně 150tisíc korun. Některé obce Ústeckého kraje mohou ministerskou dotaci navýšit ještě o další příspěvek z vlastních zdrojů, čímž se výsledná investice z rodinného rozpočtu ještě sníží. Podporu na výměnu zdroje tepla je možno poskytnout pouze v případě, kdy je stávající rodinný dům vytápěn převážně kotlem na pevná paliva.

Ústecký kraj zahájí příjem žádostí 25. ledna a skončí 31. března příštího roku. Veškeré informace, které vám pomohou zorientovat se v přípravě a podání žádosti o dotaci v Ústeckém kraji, najdete na www.kr-ustecky.cz/kotlikovedotace případně na stránkách Státního fondu životního prostředí ČR www.sfzp.cz/kotlikovedotace a infolince 800 260 500.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*