Kozí dráha pojede ještě letos z Děčína až do Krupky

  •  

Dobrá zpráva, cestujícím bude k dispozici další úsek Kozí dráhy. Nově tak pojede vlak z Telnice do stanice Chlumec, Unčín, Bohosudov zastávka a Krupka město. Správa železnic nyní finalizuje zadávací dokumentaci a připravuje vypsání výběrového řízení na stavební práce v tomto více jak devítikilometrovém úseku. Předpoklad je, že během druhé půlky června by se mělo začít s pracemi, které potrvají pravděpodobně do konce srpna.

„Nově tak stanice Unčín přiblíží cestující k hradu Kyšperk, stanice Bohosudov zastávka poskytne napojení na lanovou dráhu na Komáří vížku a stanice Krupka město bude novou možností, jak navštívit památkovou zónu, hrad Krupka, naučnou stezku Po stopách horníků, hornickou kulturní krajinu i štolu Starý Martin, která je součástí světového dědictví UNESCO,“ vysvětluje místostarosta Krupky Rostislav Kadlec.

Zprovoznění dalšího úseku schválila Centrální komise Ministerstva dopravy a s obnovou začně Správa železnic. „Jsem velmi rád, že Správa železnic přistupuje k další etapě obnovy Kozí dráhy, je to správný krok k podpoře cestovního ruchu. Ústecký kraj má již objednanou přepravu, dopravce tak může okamžitě po dokončení prací znovuobnovit provoz i v tomto novém úseku. Kozí dráha tak bude ještě letos jezdit z Děčína až do Krupky. Turistická linka je v provozu o víkendech a státních svátcích od konce března do začátku listopadu.“ vysvětluje krajský radní Jan Růžička.

V současné době se podle radního Růžičky také pracuje na cyklostezce, která povede podél Kozí dráhy. „Kvůli nutné kooperaci a shodě mnoha měst a obcí, vlastnickým právům a pro nutnost zpracování investičního záměru a potřeby získání dotace je to ale běh na několik let,“ dodává Růžička.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*