FOTO: Kraj slavil 15 let od založení

Kraj slavil 15. let. Foto: Vít Lukáš
  •  

Ve velkém stylu si regionální politici a Ústečané na Mírovém náměstí připomněli patnácté narozeniny Ústeckého kraje. Popřát mu přišli nejen známí krajští sportovci, ale i historické osobnosti v čele s Praotcem Čechem.

Kostýmy postav z českých pověstí hejtmana Oldřicha Bubeníčka nesmírně potěšily. „Vždy, když přijede nějaká zahraniční návštěva, tak jí vykládám a Řípu a Praotci Čechovi. Ale až nyní si ho dokážu představit,“ žertoval.

Velký zájem na sebou poutali i litvínovští hokejisté. Do Ústí přijeli i s extraligovým pohárem, který na jaře vybojovali. Slíbili, že se ho pokusí na severu Čech udržet. Ve sportovním duchu se nesl i tradiční závod na běžkách. Na asfaltovou trať se nakonec postavilo necelých dvacet odvážlivců.

Kraj chtěl Ústečanům připomenou, jakou se za 15 let existence stal důležitou institucí, která má vliv na jejich život. Stará se například o silnice druhých a třetích tříd, regionální autobusovou a vlakovou dopravu či je zřizovatelem většiny středních škol v kraji. Spadá pod něj i ústecká knihovna či nemocnice.

Den kraje (1) Den kraje (2) Den kraje (3) Den kraje (4) Den kraje (5) Den kraje (6) Den kraje (7) Den kraje (8) Den kraje (9) Den kraje (10) Den kraje (11) Den kraje (12) Den kraje (13) Den kraje (14) Den kraje (15) Den kraje (16) Den kraje (17)


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*