Kriminalisté zasahují v advokátní kanceláři v Ústí

  •  

Detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu zasahují v advokátní kanceláři v centru Ústí nad Labem.

Českému rozhlasu to potvrdila policejní mluvčí Iva Knolová. Zásah v domě, kde má sídlo advokát Aleš Dostál, zřejmě souvisí s případem obviněného exředitele úřadu ROP Severozápad Petra Kušnierze. „Mohu pouze potvrdit, že provádíme úkony v rámci trestního řízení. Tyto úkony jsou prováděny v Ústí nad Labem. Více informací v tuto chvíli poskytovat nemohu, protože trestní řízení je neveřejné,“ uvedla mluvčí ÚOOZ Iva Knolová.

Zásah v advokátní kanceláři zřejmě podle všeho souvisí s případem Petra Kušnierze, bývalého ředitele Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad. Ten je obviněn ze zneužití pravomoci za údajné ovlivňování projektů a od prosince i z poškození finančních zájmů Evropské unie.

Kušnierz dnes u soudu přiznal, že ovlivnil přidělení dotace u zájmového projektu hotelu Cascade v Mostě. Spoluúčast na protlačování dalších projektů ale popřel. Vypověděl také, že rozdělování dotací bylo manipulováno s vědomím politiků Ústeckého i Karlovarského kraje. Čtěte také: Bývalý šéf ROP SZ Kušnierz přiznal machinace s dotacemi, čelí i dalšímu obvinění.

Pro Kušnierze jde o třetí trestní stíhání za jeho působení v ROP Severozápad. V lednu 2013 byl pravomocně odsouzen za přijímání úplatků a zneužití pravomoci na pět let. Podle soudu chtěl prostřednictvím tří kamarádů po žadatelích provize z přidělených dotací. Žádali po nich minimálně 1,7 milionu korun a velkou část z toho skutečně převzali.

ČRO Sever/Tomáš Bystrý, Lucie Valášková


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*