Kulturní středisko má velmi bohatý program

Foto: Luděk Kovář, Wikimedia commons
  •  

Během jara se bude Kulturní středisko města Ústí nad Labem podílet na řadě významných akcí. Pro Ústečany připravilo velmi zajímavá představení, případně se další akce konají v jeho prostorách.

Protože již skončila zima, provoz zahájí letní kino. To v současné době stále prochází údržbou. „Vše musí být připravené do 29. dubna, kdy zde bude první letošní akce – Majáles,“ uvedl ředitel  kulturního střediska Ivan Dostál. Návštěvníci se mají na co těšit. Pořadatelé připravili vystoupení Mig21, Mňága a Žďorp, Wohnout, Bena Cristovaa nebo Pavla Callty a dalších.

Naopak pomalu se blíží doba, kdy se zavře ústecký kulturní dům. Poslední akcí zde 19. dubna bude koncert legendární české zpěvačky Marty Kubišové, která pořádá poslední turné své kariéry.  Vystoupí na hlavním sále. „Stále jsou k dispozici vstupenky a bude to opravdu její poslední vystoupení. Kdo ho chce vidět, může si je koupit v pokladně kulturního domu,“ láká na výjimečný koncert Ivan Dostál.

Kulturní dům poté zavře dveře, protože ho čeká velká rekonstrukce rozvodů vody a kanalizace, která je zde ještě původní, a tedy ve velmi špatném stavu. Otevře opět na začátku letošního podzimu, aby stihl zimní a hlavně plesovou sezonu.

Většina dubnových kulturních akcí se ale bude konat v Národním domě, jeho jarní nabídka je doslova našlapaná. V pátek 7. dubna tu například vystoupila česko-slovenská rocková kapela Folimanka blues. O den později pak  legendární Swingová tančírna v podání legendárního ústeckého orchestru Áda Siebl Band. Do Ústí se sjeli  jeho členové, aby oslavili 35. narozeniny svého
hudebního tělesa a setkali se s věrnými fanoušky.

Další lahůdkou bude vystoupení Jana Kořínka s černošským bluesovým zpěvákem Lorenzo Thompsonem. Své fanoušky si najde i The Primitives Group – česká psychedelic rocková skupina. Jinou skupinu návštěvníků může potěšit i česko-polský projekt Okudžava na míru. Je věnovaný slavnému sovětskému básníkovi, prozaikovi a šansoniérovi Bulatu Okudžavovi. Letos si připomínáme dvacet let od jeho smrti.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*