Kulturní tip Aleny Vaicové

  •  

Listopad je čas sychravého počasí, dny se nám krátí a sluníčko chybí…., býváme špatně naladěni…  Proč se tedy nezajít pobavit a udělat si hezký večer třeba v Severočeském divadle ? Kdo nestihl  říjnovou  premiéru komické opery W.A.Mozarta Únos ze serailu, tak má možnost navštívit reprízu 13. listopadu. Slavné Mozartovo dílo je neseno v typicky odlehčené humorné atmosféře, jak je u Mozarta zvykem, ale má v sobě i cit a jemnost. Šestnáctého listopadu zazní divadlem slavná opera Aida, zkomponovaná italským skladatelem Giuseppe Verdim. Drama lásky egyptského vojevůdce Radama a otrokyně Aidy a překrásná typicky italská hudba – všem známý slavný Triumfální pochod.

Pro diváky, kteří dávají přednost činoherním představením, uvedeme 15. listopadu komedii Činoherního studia Bouře s názvem Jenom život. Manželé Igor Bareš a Antonie Talacková se potkávají na jednom jevišti, kde rozehrají napínavý příběh o jednom setkání „po letech“. Pětadvacátého listopadu můžete prožít Romantický víkend s úchvatnými hereckými výkony Petry Špalkové a Jana Novotného.

Návodem na lepší manželství je prý tato hra britského autora Johna Godbera. Pro děti a rodiče uvede Divadelní společnost Julie Jurištové v neděli 20. listopadu muzikál O Šípkové Růžence. Klasická pohádka na motivy bratří Grimmů, kde zlou kletbu překoná láska.

V sobotu 19. listopadu si připomeneme baletním představením P.I.Čajkovského Louskáček blížící se Vánoce. Stromeček a  dárečky rozzáří dětské oči a krásné baletní představení potěší svou nádhernou hudbou , tancem a atmosférou i dospělého diváka.  Snad Vám mé tipy napoví, či Vás zlákají a zpříjemníte si Váš listopadový večer návštěvou našeho krásného divadla. Více o programu divadla na www.operabalet.cz.

Alena Vaicová, Severočeské divadlo, – oddělení marketingu


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*