Kulturní tip Jiřího Imlaufa

Nechci rovnou říkat, že se blýská na časy, ale Ústí se tohle léto trochu probudilo, oproti minulým neutěšeným létům, aspoň na svoje poměry.  Už na jeho začátku se otevřela ulice a piazzeta před kinem Hraničář, pokračovalo to otevřením Boxu na nábřeží, hned vedle cyklostezky pod Benešovým mostem. V mušli v Městských sadech se během prázdnin hrálo blues. Ale ty tipy.

V plné síle se rozjíždí Činoherní studio a chystá premiéry, tou první budou 14. září  My děti ze stanice Zoo. Kdo ještě neviděl skvělé Zkrocení zlé ženy, má možnost 19. a 21. září.

Na začátku září už to začalo žít před Hraničářem (Babí léto na ulici končí 12. září, potom se v Hraničáři rozjede program s koncerty a filmy, třeba 14. září tady budou hrát Kalle, štika mladého českého indie písničkářství, 10. září promítají hořkosladký Felliniho Amarcord a 29. září premiérový film o Filipu Topolovi Takovej barevnej vocas letící komety. Ve zmíněném Boxu na nábřeží se 9. září bude promítat další slavná klasika, horor Shining a pod stejným mostem zahrají 12. září WWW, kteří před pár týdny vystupovali v New Yorku. Není to zlý. Vypadá to na blýskání, mohla by přijít bouřka.

Jiří Imlauf, Houpací koně

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*