Kulturní tip Jiřího Imlaufa

  •  

Nechci rovnou říkat, že se blýská na časy, ale Ústí se tohle léto trochu probudilo, oproti minulým neutěšeným létům, aspoň na svoje poměry.  Už na jeho začátku se otevřela ulice a piazzeta před kinem Hraničář, pokračovalo to otevřením Boxu na nábřeží, hned vedle cyklostezky pod Benešovým mostem. V mušli v Městských sadech se během prázdnin hrálo blues. Ale ty tipy.

V plné síle se rozjíždí Činoherní studio a chystá premiéry, tou první budou 14. září  My děti ze stanice Zoo. Kdo ještě neviděl skvělé Zkrocení zlé ženy, má možnost 19. a 21. září.

Na začátku září už to začalo žít před Hraničářem (Babí léto na ulici končí 12. září, potom se v Hraničáři rozjede program s koncerty a filmy, třeba 14. září tady budou hrát Kalle, štika mladého českého indie písničkářství, 10. září promítají hořkosladký Felliniho Amarcord a 29. září premiérový film o Filipu Topolovi Takovej barevnej vocas letící komety. Ve zmíněném Boxu na nábřeží se 9. září bude promítat další slavná klasika, horor Shining a pod stejným mostem zahrají 12. září WWW, kteří před pár týdny vystupovali v New Yorku. Není to zlý. Vypadá to na blýskání, mohla by přijít bouřka.

Jiří Imlauf, Houpací koně


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*