Kulturní tip Milana Kutiny

  •  

Méně je více. Takže tři tipy. Dva k nám. A třetí jinam.  K nám do ústecké kavárny Fokus kafe zvu na Literární večer Jiřího „Póži“ Poživila s názvem Knedlík v krku, v rámci kterého se bude mluvit hlavně o psaní, o knihách, o tvoření, o literatuře a i o čemkoliv dalším, na co přijde řeč. Hosty večera budou a něco ze své tvorby přednesou: Míša Schwarzová (mladá básnířka, autorka sbírky Eroze hran), Jiří Imlauf (frontman kapely Houpací koně, kterému na podzim vyšla už druhá kniha Ústí hlavně) a Tomáš Tajchner (ústecký básník, který je známý tím, že své básně nejradši píše do mobilu). 16. března od 19.30.

Posedět u nás u kávy můžete v „kulisách“ výstavy Davida Surého, ústeckého fotografa, grafika a dokumentaristy, který v reportážních a street fotografiích představuje své cesty z Panamy, Kostariky, Nikaraguy, Ománu a Madagaskaru. David Surý zve na svou komentovanou prohlídku k výstavě 14. března v 17 hod.

A teď pozvánka k našim sousedům – do (pro kulturní život v Ústí zásadního) Hraničáře. Z jejich zajímavého programu si nenechte ujít mezinárodní festival dokumentárních filmů Jeden svět, který pořádá Člověk v tísni ve dnech 20. až 24. března.  A proč? Hlavně proto, že vnímat náš svět jako JEDEN SVĚT není vůbec tak samozřejmé,  jak se může zdát.

Milan Kutina, vedoucí kavárny Fokus kafe


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*