Kulturní tip Petra Kuneše

  •  

V zahradě Českého rozhlasu Sever, na kopci nad centrem Ústí, hned vedle krásné Wolfrumovy vily, budete mít šanci navštívit, v předposledním srpnovém týdnu, už třetí ročník festivalu Divadelní zahrada. Po celý týden a každý den se tam potkáte nejenom s hrami Williama Shakespeara, ale i s dalším repertoárem Činoherního studia. Ti z vás, kteří už tuto divadelní přehlídku pod širým nebem navštívili, vědí, že tam bývá skvělá atmosféra.

V září se zas všechno vrací do normálu. Z Ústí odjedou davy turistů zpět do svých domovů a z dovolených se zas vrací našinci, aby se mohli věnovat svým každodenním povinnostem. A aby to zvládli, pomáhá jim kultura a oddech. Činoherní studio v září zahájí svou 47. divadelní sezónu. Nese podtitul Kdo s koho a bude o vypjatých situacích, o mezilidkých vztazích, o manipulaci. Ukáže se, kdo to urve, kdo bude mít na své straně víc.

Sezóna začne 14. září představením 451 stupňů Fahrenheita, dystopickou vizí budoucnosti, kdy se pálí knihy, protože společnost už nepotřebuje vzdělané a chytré lidi. Paralela se současností se nabízí tak nějak sama od sebe. Kolegové ve Veřejném sále Hraničář zahájí celoroční provoz tradiční akcí Babí léto na ulici. Před Hraničářem by měla vzniknout nová pěší zóna bez aut, se stálým mobiliářem. To chybělo. Z programu Babího léta na ulici vybírám pouliční show dvou amerických rapperů Ceschiho a Serengetiho či projekci severské detektivky Tísňové volání – opět se setměním a se zvukem pro každého do sluchátek. Nabitý program po celou sezónu očekávám i od kavárny Max, v létě ulice pod „vanou“ fungovala jako malá ústecká Stodolní, pokud bude přát září počasí, nevidím důvod, proč by to nemohlo fungovat i po prázdninách. Nenechte se odradit moudroprdstvím a užijte si Ústí, není to tak hrozný.

Petr Kuneš, Činoherní studio Ústí nad Labem


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*