Kulturní tip Venduly Drobné

  •  

Ráda bych do konce roku stihla výstavu k 140. výročí založení Muzea města Ústí nad Labem a výstavu historické výpočetní techniky Počítačový dávnověk.

Filozofická fakulta UJEP pořádá Týdny humanitních věd a otevření lavičky Václava Havla, ve stejný den 10. října je i koncert THE TAP TAP v rámci Týdne duševního zdraví, což je 5. ročník celorepublikové akce v Ústí nad Labem, jejímž smyslem je přibližovat veřejnosti téma duševního zdraví a nemoci a upozorňovat na problematiku psychiatrické péče v České republice s podtextem Neviditelných lidí a jejich tíhy.

Také se moc těším na Festival Kult, který nabízí už svůj 19. ročník: Po letech se zajdu podívat do Činoherního studia na soubor HaDivadlo, který přiveze hru „Vyhnání Gerty Schnirch“, před ní je na FF UJEP přednáška Martina Veselého „Kde ta hrůza vlastně začala?“ a v Kavárně muzeum beseda s Doris Grozdanovičovou a Josefem Märcem „Vzpomínky na válku, Terezín a Norberta Frýda“.

Upozornit bych vás také chtěla na jistě skvělý 20. ročník mezinárodního Jazz & Blues festivalu, naprosto volné pokračování kultovní hry Monology Vagíny „Tělo“ nebo koncer J.A.R. V listopadu pak začíná sezona plesů, mě čeká v sobotu 19. 11. v Krušnohorském divadle Farní ples. A kam si půjdete odpočinout vy?

Vendula Drobná, ředitelka Salesiánského střediska Štěpána Trochty – dům dětí a mládeže

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*