Kulturní tip Vladimíra Cettla

  •  

Víte, čím teď žijeme v ústeckém muzeu? My jsme teď úplně pohlceni středověkem! Od 7. dubna můžete u nás navštívit tři nové výstavy. Největší a pro nás nejdůležitější expozicí tohoto roku je „Středověké Ústí“. Touto velkoryse pojatou výstavou se Vám pokusíme navodit mnohé pocity a dojmy středověkého města, obklopeného hradbami, mnohokrát dobitého a vypáleného. Mimo jiné jeden ze sálů jsme vyčlenili pouze dětským hrám. Dále k nám připutuje výstava „České korunovační klenoty na dosah“, ukazující nejen mistrovskou repliku tohoto nejvýznamnějšího českého pokladu, ale poskytne i pohled na život za dob Karla IV. A poslední z trojice nových výstav „Dominikáni v Ústí nad Labem – 400 let historie“ vypráví příběh vzniku ústeckého dominikánského kostela sv. Vojtěcha s přilehlým klášterem.

V úterý 18. dubna od 17 hodin si můžete komentovanou prohlídkou projít výstavu „Středověké Ústí“ s její kurátorkou, archeoložkou Eliškou Wiesnerovou.

V sobotu 29. dubna od 16 hodin proběhne v ústeckém muzeu beseda s dominikány, komentovaná prohlídka kostela sv. Vojtěcha a malé překvapení na závěr čeká v přilehlém klášteře.
A přidám přednáškový bonus na konec, odjinud a přesto náš – ve středu 12. dubna od 20 hodin v oblíbeném Café Max přednáší náš muzejní historik Martin Krsek o neskrývavé monumentální nacistické architektuře na Ústecku. Toliko tedy za mne velmi skromná výseč z dubnové nabídky kulturních programů v Ústí nad Labem očima muzejníka. Mějte se krásně a užívejte příchodu jara!

 Vladimír Cettl, grafik ústeckého muzea a fotograf starých vraků  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*