Květnový program knihovny s prohlídkami vily nebo Festivalem pohybu

  •  

Prohlídky Wolfrumovy vily, beseda s novinářem Jindřichem Šídlem nebo představení knihy Kompendium německé literatury českých zemí, to jsou některé akce z květnového programu Knihovny Ústeckého kraje. Měsíc zakončí Festival pohybu, celoodpolední akce, která poradí, jak na správný pohyb s dětmi, jak souvisí řeč a motorika nebo co mají společného pohyb a kognitivní schopnosti.

Dětského čtenáře i diváka knihovna květnovými akcemi potěší hned třikrát. V knihovně velmi populární divadelní představení pro děti se tentokrát odehraje ve středu 3. května pod taktovkou Divadla VeTři a jejich Jarní pohádky. V úterý 16. května proběhne čtení spojené s výtvarnou dílnou a pro milovníky rébusů, hlavolamů a dalších hádanek se v pondělí 22. května uskuteční Mozkohrátky. Pro rodiče pak knihovna připravila například seminář o psychomotorickém vývoji dítěte Jak uchopit svět nohama (11. května) nebo přednášku Centra podpory zdraví o zdravé výživě (15. května).

Souhrn současné české i zahraniční germanistiky zabývající se německy psanou literaturou v českých zemích nabídne kniha Kompendium německé literatury českých zemí, kterou představí její redaktoři ve Wolfrumově čítárně ve čtvrtek 4. května. V rámci Mezinárodního týdne koučování se ve čtvrtek 11. května uskuteční dvě koučinkové přednášky Jany Hamplové, PCC z Centra růstu. Dopolední přednáška bude určená manažerům a podnikatelům, večerní seminář poté nabídne inspiraci pro osobním rozvoj v každodenním životě. Den romského odboje 16. května knihovna připomene tematickou besedou s Jozefem Mikerem a Miroslavem Brožem ze sdružení Konexe. Součástí akce bude též představení projektu Gilora zabývající se tradičními romskými písněmi.

Na sobotu 13. května knihovna ve spolupráci s Eurocentrem Ústí nad Labem připravila odpoledne s prohlídkami Wolfrumovy vily, která v minulosti prošla rekonstrukcí podpořenou fondy EU. Lákadlem pro sledující aktuální politické i společenské dění bude beseda s českým novinářem, redaktorem Seznam Zprávy a politickým glosátorem Jindřichem Šídlem (úterý 23. května). Tečkou květnového programu knihovny bude 27. května sobotní celoodpolední Festival pohybu. Ten návštěvníkům nabídne workshopy, přednášky i zábavné aktivity. To vše s edukativním přesahem zaměřeným na kognitivní schopnosti, pohyb, motoriku a vývoj dítěte.

Jiří Poživil, Knihovna Ústeckého kraje

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*