Lihovar v Trmicích dostal územní rozhodnutí

  •  

Lihovar v Trmicích na Ústecku má územní rozhodnutí pro stavební úpravy. Vydal ho stavební úřad ústeckého magistrátu. Zatím ale není platné.

Lihovar podle dokumentu počítá například s výstavbou nové čistírny odpadních vod nebo biofiltru na omezení zápachu. Územní rozhodnutí není platné, protože zatím stále běží lhůta, ve které se můžou účastníci řízení, tedy například město Trmice, proti územnímu rozhodnutí odvolat. Před samotným stavebním povolením bude muset ještě lihovar požádat o změnu integrovaného povolení. Posouzení vlivu na životní prostředí, tedy proces EIA, dokončil lihovar úspěšně už v loňském roce.

Lihovar vlastní nová firma, která chce pokračovat ve výrobě lihu z obilí. Zároveň tvrdí, že se nebudou opakovat problémy se zápachem, který v minulosti okolí lihovaru obtěžoval. Tehdy lihovar nezískal kolaudaci a následně tehdejší provozovatel zkrachoval. Jaká je aktuální situace přímo v lihovaru se zjistit nepodařilo. Na zaslané maily, textové zprávy nebo volání, nikdo z firmy nereagoval. Podle odhadu starostky Trmic Jany Oubrechtové ze STAN by mohl lihovar začít zkušebně vyrábět zhruba do roka.

Město Trmice chce například po novém vlastníkovi lihovaru, aby se nezvyšoval objem dopravy v souvislosti s provozem lihovaru. Má tomu pomoci i nová silnice, která by měla odvést největší provoz z města. Hlavní část investice přitom spadá právě pod společnost Liberta Energy, která lihovar vlastní.

„Město Trmice se zavázalo, že vykoupí a zajistí pozemky pod tou komunikací, v Liberta Energy by mělo v současné době probíhat výběrové řízení na projektanta té komunikace. Ve smlouvě máme návrh na zhruba 12milionovou spoluúčast Liberty Energy,“ doplňuje starostka Trmic na Ústecku Jana Oubrechtová. Nová silnice má vyjít zhruba na 12 – 15 milionů korun.

ČRO Sever/J. Bachorík


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*