Lyžařské areály nabízejí ideální podmínky

ilustr. obr.

Chystáte se na zimní radovánky, ale nechce se vám vyrážet moc daleko? Kam do okolí zajet? Rádi poradíme.

Na Ústecku patří mezi nejoblíbenější Skiareál Telnice. Užít si zde můžete některou z devíti sjezdových tratí nejrůznějších obtížností. Aktuálně tu jsou ideální sněhové podmínky. Celodenní skipas pro dospělého vyjde na 500,- Kč a dětský na 350,- Kč. Pro nejmenší je připravena dětská školička včetně dětského lana. Samozřejmostí je i půjčovna lyží. Areál je v provozu od 9:00 do 16:00. Do střediska jezdí pravidelný ski bus, ale najdete tu i parkoviště v blízkosti vleku. Na další lyžování se můžete posilnit v občerstvení u vleku.

Na Teplicku si můžete zajezdit  ve Skiareálu Komáří Vížka. Tvoří jej tři sjezdové tratě různých obtížností. Červený Slalomák o délce 400 metrů, modrá Cvičná louka dlouhá 700 metrů a 100 metrů dlouhý dětský svah s vlastním vlekem. Nezapomeňte, že zde provozují pouze víkendový provoz a to od 9:00 do 16:00. Celodenní skipas přijde dospělého lyžaře na 260,- Kč a dítě na 180,- Kč. Občerstvení po lyžování vám nabídne Bufet u Kožíška.

Lyžařské středisko Sport Centrum Bouřňák se nachází u obcí Mikulov a Moldava v Krušných horách. Z vrcholu Bouřňáku vedou směrem do Mikulova 4 sjezdové tratě, jedna trať směrem do osady Hrob. Z hlavního parkoviště v Mikulově vedou tratě pro skialpové lyžování. V současné době jsou v provozu všechny sjezdovky, pokladna je otevřená pouze v Mikulově. Skipas na 4 hodiny tu dospělého vyjde na 400,- Kč, dítě do 6 let tu jezdí zdarma. Provoní doba střediska je od 9:00 do 16:00 hodin. Využít můžete i večerního lyžování, které se koná ve středu a v sobotu od 18:00 do 21:00 a stojí 350,- Kč. Provoz vleků a sjezdovek je celotýdenní. Nechybí zde lyžařská škola i půjčovna lyžařského vybavení. Zázemí pro lyžaře nabízí Ski bar na nástupní stanici vleku v Mikulově.

Ale i běžkaři si můžou užít letošní sněhové nadílky. Zimní běžecký areál Dlouhá Louka – Krušné hory nabízí 55 km strojově udržovaných běžeckých stop celotýdenně podle aktuálních sněhových a povětrnostních podmínek. Další variantou jsou běžecké tratě a okruhy v areálu osady Adolfov. Tratě nabízejí mírný terén ve dvou stopách s přímým napojením na lyžařský areál Zadní Telnice. Bližší informace získáte na webu www.kbstopa.cz.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*