Máj v univerzitní knihovně

  •  

Květen je čas teplých jarních večerů, přírody, mateřství, a také péče o naše zdraví. V duchu těchto témat si pro vás Vědecká knihovna UJEP připravila následující akce.

Ve čtvrtek 9. května v 13:00 hodin proběhne v knihovně Kurz první pomoci.  Se zásadami první pomoci, které se hodí znát po celý život, seznámí Lucie Libešová. Zájemci o kurz se mohou přihlásit na e-mailu: katerina.koderova@ujep.cz.

Milovníky filmů univerzitní knihovna potěší 13. května v 15:00 hodin promítáním dokumentárního filmu Sloní matka, který pochází z projektu Promítej i ty. Film je o Thajce Lek Chailert, která zachraňuje slony před zneužíváním turistickým průmyslem a sloní mafií.

V úterý 14. května v 13:00 hodin proběhne v počítačové studovně knihovny tradiční školení Jiřího Maška – Elektronické informační zdroje na UJEP (EIZ). O dva dny později 16. května od 13:00 hodin se uskuteční další školení, které nese název Citační manažer Citace PRO+. Na tento seminář se lze přihlásit pomocí MS Teams z odkazu na Instagramu VK UJEP.

Od 15. do 18. května se Vědecká knihovna UJEP připojuje k celostátní akci Den proti rakovině. V tyto dny se po celé České republice prodávají žluté připínací květiny, přičemž výtěžek z prodeje je použit na prevenci rakoviny. Letošní ročník se zaměřuje na prevenci rakoviny prsu a screeningové programy. Žluté kvítky budou k dostání ve volném výběru u infopultu.

V úterý 21. května v 16:00 hodin se ve skupinové studovně UJEP uskuteční workshop Kaligrafie pod vedením Anety Bendákové. Tato lektorka v univerzitní knihovně vedla již mnoho úspěšných workshopů. Zájemci o účast se opět mohou přihlásit e-mailem na adrese: katerina.koderova@ujep.cz.

Po celý měsíc květen budou ve Vědecké knihovně UJEP k vidění také tři výstavy. První výstava pokračuje z dubna Belgická čokoláda ve fotografii, další expozicí je výstava fotografické soutěže Inspired by Europe. Třetí v pořadí je pak výstava Péče o zdraví, která bude k vidění ve vitrínách ve vstupní hale a volném výběru knihovny. Vědecká knihovna UJEP je otevřena od pondělí do čtvrtka od 8:00 do 20:00 hodin, v pátek od 8:00 do 17:00 hodin a v sobotu od 8:00 do 12:00 hodin.

 

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*