Maminky z Ústí mohou rodit ambulantně

  •  

Za ambulantními porody, které letos nově zavedla roudnická porodnice, mohou jezdit i pacientky z Ústí nad Labem. Uvedl to spolumajitel Podřipské nemocnice Jakub Zavoral.

Ambulantní porody v praxi znamenají, že budoucí maminky dorazí před porodem do porodnice, porodí a po několika hodinách mohou i s miminkem odejít domů.

„V posledních letech roste počet maminek, které se rozhodnou z různých důvodů rodit doma, což přeci jen představuje riziko komplikací, které se v domácích podmínkách h mohou řešit buď velmi obtížně anebo vůbec ne,“ řekl Zavoral. Ambulantní porod je jakýsi kompromis mezi porodem doma a hospitalizací. „Na jedné straně se eliminuje několikadenní pobyt v nemocnici, maminka je ve svém známém domácím prostředí ještě týž den, ale zároveň jde o nesrovnatelně bezpečnější variantu porodu, kdy maminka nemusí mít takový strach z možných porodních komplikací a poruch porodní adaptace novorozence,“ upřesnil.

„Před nástupem do nemocnice je dobré mít sebou písemný souhlas pediatra s předčasným převzetím dítěte do jeho péče,“ podotkl spolumajitel nemocnice. O novinku je podle něj velký zájem.

Ministerstvo zdravotnictví ambulantní porody v Roudnici schválilo od ledna. I přesto Česká neonatologická společnost nadále doporučuje hospitalizaci novorozence spolu s matkou alespoň do 72 hodin, a to z důvodu možné manifestace různých patologických stavů, které se nejlépe a nejrychleji řeší na odborném pracovišti. Více informací najdete na webu nemocnice: www.pnsp.cz .


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*