Medvídě v ústecké zoo je samička

  •  

V polovině února samice medvěda malajského Barma přivedla na svět své druhé mládě v pořadí. Tím prvním byla v červnu roku 2011 samička Babu.

„Letos v únoru byl kvůli klidu samice i mláděte uzavřen jeden z vchodů do pavilonu a prostor před expozicemi medvědů malajských ohrazen, bylo zhasnuté světlo a kontrola probíhá pouze vizuálně během ranního krmení. V ubikaci nebylo možné ani provádět úklid, protože by samice musela být od mláděte oddělena, což by pro oba znamenalo stresovou situaci,“ popisuje tisková mluvčí zoo Věra Vrabcová.

První důkladná kontrola mláděte proběhla 25. dubna, samice Barma byla při tom nalákána do vedlejší expozice a oddělena. Prohlídkou bylo zjištěno, že mládě je samička o hmotnosti 5 kg, je zcela zdravá a v pořádku. Byl jí aplikován registrační čip a dostala očkování.

„Snažili jsme se, aby tato doba byla co nejkratší, protože na rozdíl od prvního odchovu v roce 2011 si Barma toto mládě více užívá, nechce od něj odejít ani na chvíli. Čekali jsme, až medvídě trochu povyroste a bude možné základní kontrolu zdravotního stavu, zjištění pohlaví a hmotnosti spojit i s nutným očkováním,“ přibližuje chovatelka Klára Machoňová.

V polovině dubna byly neprodyšné zábrany okolo expozice nahrazeny nízkým plůtkem, takže v současné době již návštěvníci mohou z dostatečné vzdálenosti mládě s matkou sledovat. Malá samička bude den ode dne zdatnější a šikovnější, přibližně v pěti měsících by se mohla představit veřejnosti ve venkovním výběhu.

Medvídě ve věku 10 týdnů.

  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*