Město a krajina objektivem fotoaparátu

Foto: Ludmila Hájková
  •  

Nová výstava Ludmily Hájkové „Město a krajina“ v ústeckém muzeu nabídne obě zmíněné roviny v ostrém i vyváženém kontrastu. V lidech, kteří ústeckou „demoliční éru“ zažili, jistě probudí mnoho vzpomínek a příznivce přírody Českého středohoří pohladí po duši.

Ústeckou fotografku Ludmilu Hájkovou lidé vnímají především jako krajinářku či dokumentaristku urbanistické podoby města. K těmto tématům během svého života vydala desítky publikací a stále je aktivní fotografkou. V 70. letech minulého století pracovala jako foto-dokumentátorka stavebních prací v tehdejší státní společnosti Stavoprojekt. Díky tomu zachytila podobu města těsně před masivním bouráním starého centra a dokumentovala též následnou socialistickou výstavbu v Ústí nad Labem.

Především v posledních dvou dekádách se jejím stěžejním tématem stala krajina Českého středohoří, kterou postupně zachytila v nesčetných podobách, úhlech a ve všech ročních obdobích. Zahájení výstavy v Muzeu města Ústí nad Labem se koná ve středu 3. května od 17:00 hodin a vstup je volný.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*