Město koupí díru na Míráku. Hlasovalo se tajně

  •  

Na dnešním jednání zastupitelstva byl tajným hlasování devatenácti hlasy přijat bod nabytí nemovitosti, což je odkoupení takzvané díry na Mírovém náměstí za 73 milionů korun. Tajným hlasování byl návrh na odkup přijat. Vydáno bylo dvacet lístků, 19 pro a 1 se zdržel. Zbylých sedmnáct lístků vůbec vydáno nebylo.

Šlo o jeden z hlavních bodů. Součástí této částky je podle primátora Petra Nedvědického i projektová dokumentace nebo trafostanice. Zastupitelé schválili firmě UDES prodej pozemku už v roce 2009 za 44 milionů korun, z toho bylo 35 milionů za přípravu staveniště a archeologický výzkum.

Proti nákupu za 73 milionů se postavila opozice. Nejen kvůli vysoké ceně, ale zejména proto, že nákup považuje za vysoce rizikový. „Jedná se jak o cenu, která je dvojnásobná, proti ceně tržní. Dále neznáme projekt, takže je pochybné, zda jde vůbec realizovat. A především existují důvodné pochybnosti o tom, že stavební povolení, které vlastník má, není platné,“ sdělila Karolína Žákovská, která zároveň dala protinávrh, aby se všechny pochybnosti do příštího jednání zastupitelů vysvětlily.

Protinávrh však neprošel a primátor Petr Nedvědický navrhl hlasování původního návrhu na odkup díry na Mírovém náměstí formou tajného hlasování. Podle primátora Petra Nedvědického jde o možnost, jak vyřešit roky rozestavenou parcelu v centru krajského města. Primátor by tam chtěl vybudovat například sídlo pro městské organizace, ve které by byly i byty.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*