Město má zájem o budovu bývalého rektorátu v Hoření

  •  

Budova je v současné době majetkem ústecké univerzity. Univerzita se v dohledné době chystá stavět novou v areálu na Klíši, takže budovu nabídlo k odprodeji. Mimo jiných o ni projevilo zájem i město Ústí nad Labem. V blízké době se o této koupi rozhodne na zastupitelstvu.

„Znaleckým posudkem byla cena stanovena na zhruba 89 milionů korun. Mimo města zde byli i další zájemci, např. společnost CPI, ale po jednáních UJEP město upřednostnila a cenu ještě snížila na 61 milionů korun,“ říká Pavel Dufek, náměstek primátorky.

Vedení města by objekt využilo k vybudování domova pro seniory, podobného typu jako je domov pro seniory v Orlické na Severní Terase. Kapacita budovy je 120 pokojů pro seniory, další obslužné místnosti a dva výtahy.

„Budova je v dobrém technickém stavu a má mnoho dalších prostor k možnému využití než jen jako domov pro seniory, i když ten by byl stěžejní. Jsou zde tělocvičny, velký kongresový sál, kuchyně s kapacitou 600 jídel denně a mnoho dalších možností a prostor.  Součástí ceny je také 5000 m2 stavebních pozemků určených pro výstavbu bytových domů,“ upřesňuje dále náměstek Dufek.

Univerzita by budovu neopustila ihned, ale zůstala by zde v pronájmu do doby, než bude nový univerzitní objekt dostavěn, tj. přibližně 2-3 roky. A jsou zde i další firmy, které mají pronajaté prostory a platí pronájmy.

„Za nás má pro město tato budova strategický význam hlavně kvůli možnosti vybudování domova pro seniory. Město eviduje v současné době cca 3 000 žádostí o umístění seniorů, na které nemá kapacity a seniorů bude do budoucna přibývat. Na rekonstrukci objektu by navíc mělo být možné čerpat dotační peníze,“ dodává Pavel Dufek.

Budova rektorátu UJEP v Hoření 13 byla postavena v sedmdesátých letech jako víceúčelový objekt s ubytovací kapacitou cca 200 lůžek. Pozemek s parkovou úpravou je součástí areálu včetně parkovací plochy pro 60 vozů. Objekt sloužil jako prostor pro rektorát a v budově byla umístěna i část Pedagogické fakulty. Součástí budovy je aula s kapacitou 200 míst, učebny, tělocvična, menza a kolejní lůžka.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*