Město nebude platit pokutu 50 milionů za odbavovací systém, ale jen 10 tisíc

  •  

Téměř padesátimilionovou sankci od Regionálního operačního programu Severozápad (ROP) za nerealizování elektronického odbavovacího systému město nebude muset platit.

Ústí získalo v rámci dotace například na nákup nových vozidel, vybudování nových zálivů zastávek a projekt inteligentních zastávek 165 milionů. Za to, že se nepodařilo rozjet elektronický odbavovací systém, hrozil ROP městu udělením pokuty ve výši až 30 procent, tedy necelých 50 miliónů korun. Zavedení systému však komplikovalo několik okolností, které město podle primátorky Věry Nechybové nemohlo ovlivnit.
„Když město spustilo realizaci odbavovacího systému, napadl výběrové řízení neúspěšný dodavatel. Rozhodování Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže trvalo tak dlouho, že prošly všechny termíny. Výbor Regionální rady se záležitostí zabýval a dnes (20. června) jsem měla možnost zúčastnit se jednání a členy Výboru jsem přesvědčila, že v tomto případě šlo o méně závažné porušení podmínek a navíc je město připraveno jednat o dokončení elektronického odbavovacího systému i bez dotace. Výbor vyslyšel mé připomínky a nakonec stanovil sankci ve výši 10 000 korun,“ uvedla primátorka.

Elektronický odbavovací systém by se v ústeckých trolejbusech a autobusech objevit měl. Město spolu s dopravním podnikem připravuje záměr na pořízení systému, který by podstatně zjednodušil odbavení cestujících a přinesl by jim při využívání služeb dopravního podniku řadu výhod. O jeho financování by mělo jednat zítřejší zastupitelstvo města.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*