MHD budou na Benešově mostě řídit semafory, aut ani chodců se omezení nedotkne

  •  

Už od 1. dubna budou všechny trolejbusy i autobusy ústecké MHD jezdit pouze středovým pruhem mostu Dr. Edvarda Beneše a řídit se semafory. Pro řidiče osobních aut se doprava na mostě nijak nezmění. Celková uzavírka mostu čeká řidiče v krajském městě až při kompletní rozsáhlé rekonstrukci. K té by mělo dojít nejdříve v roce 2020.

„V těchto dnech instaluje Správa a údržba silnic Ústeckého kraje na oba nájezdy dopravní signalizaci. V loňských letních měsících nechal Ústecký kraj instalovat ve spodní části mostu ocelové sítě, které mají zabránit případnému opadávání betonové konstrukce a ochránit tak nejen vozidla na silnici I/30 i cyklostezku na protějším břehu. Veškerá dopravní opatření vyplývají z diagnostiky mostu, semafory budou řídit městskou hromadnou dopravu až do samotné rekonstrukce,“ říká Lucie Dosedělová z ústeckého krajského úřadu.

Vozy nad 3,5 tuny musí zvolit objízdnou trasu po Mariánském mostě. Osobní doprava nebude v době fungování semaforů nějak omezena, pouze při nájezdu na most od Hlavního nádraží a od Střekova budou mít vozidla MHD přednostní průjezd. Jde o další krok regulace dopravy na mostě před jeho rozsáhlou rekonstrukcí. Realizace kompletních oprav se předpokládá zhruba za dva až tři roky, ale na projektové dokumentaci se už pracuje.

„Dopravními úpravami na mostě může dojít ke zvýšenému provozu v ulici U Nádraží. Zde bude tedy vyznačena odlehčovací objízdná trasa ve směru z ulic U Trati a Střelecká na Krásné Březno a Střekov po ulici Přístavní. Světelná signalizace na mostě bude doplněna i kamerovým systémem, který rozpozná prostředky hromadné dopravy. Bude tak zabráněno vjezdu cizímu dopravci či jiným mechanizmům, který nebude uložen v databázi povolených dopravních prostředků,“ dodává Dosedělová.

Pohyb chodců na mostě také zůstane beze změny. Jen na straně z centra města bude posunut přechod pro chodce a následně upraven chodník. Zastávka hromadné dopravy „Krajský soud“ směrem do centra města zůstane na stejném místě, zastávka v opačném směru tedy na Střekov bude posunuta o několik metrů do parkovacího zálivu za křižovatkou s ulicí Kramoly.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*