Michaela Nosková: Důležité je nebrat se vážně a zůstat nad věcí

Foto: Petr Berounský
  •  

V dětství sice chtěla být Michaela Nosková geoložkou a zkoumat sopky, ale život ji zavál na prkna, která znamenají svět. Za role v muzikálech získala několik nominací na cenu Thálie. V ústeckém divadle září jako komtesa Adéla Bullitová ve výborném muzikálu Casanova.

Ústečané vás můžou znát z divadla, kde jste kromě jiného ztvárnila komtesu Adélu Bullitovou, v muzikálu Casanova, jak se vám tato role hrála?

Moc dobře, navíc muzikál Casanova je pro mě celkově hodně zásadní. Seznámila jsem se tam s jeho autory Zdeňkem Bartákem a Petrem Markovem. Oba mě od té doby provázejí v občasných etapách života, ať už v Ústí ve zpěvohře Zvonokosy nebo v muzikálech Sněhová královna či Jedna noc na Karlštejně. Takže Casanovu v ústeckém divadle jsem milovala a podle mého názoru to byla skvělá verze tohoto díla.

Jaké je ústecké publikum?

Jednoznačně skvělé.  Úžasně reaguje na herce a aplaus na konci představení je jen důkazem toho, že opravdu dokáže naše snažení ocenit. V Ústí hraju od roku 2012 tuším, když měla premiéru Noc na Karlštejně, kde ztvárňuji Alenu a od té doby se sem vždycky ráda vracím. Navíc je tu nádherné klasické divadlo, kterého je fajn si vážit.

Foto: Honza Kvarda

Měla jste čas prohlédnout si město a okolí?

Určitě ano. Během zkoušek na místě člověk stráví dost času.  Ale přiznám se, že já osobně jsem spíš na tu přírodu. Takže kromě jiného, jsem tady nedávno navštívila blízké vodopády. Byly krásné.

Čím jste chtěla být jako dítě, zpěvačkou?

To vůbec. Já chtěla být geoložkou. Mým plánem bylo jezdit po světě a zkoumat sopky.

Jste finalistkou soutěže „Česko hledá SuperStar“. Pomohla vám to v kariéře?

Rozhodně ano. Díky tomu jsem získala svoji první roli v muzikálu. Zahrála jsem si Lucy Harrisovou v muzikálu Jekyll & Hyde, kterou jsem dostala hned po své účasti v SuperStar. Byla to velice hezká, i když náročná práce, protože jsem do toho představení naskakovala dost narychlo. Během léta jsem se musela roli naučit, což ještě nebylo nejhorší. Horší bylo, když jsem přišla poprvé mezi lidi, které jsem dosud neznala, poprvé zpívala na velkém jevišti, poprvé v kostýmu, poprvé s portem, poprvé s orchestrem. Ale i tak bylo to splnění mého největšího snu.

A šla byste do takové soutěže znovu?

Určitě ano, ale s dnešním vědomím, zkušenostmi a klidem (smích).

Zpíváte v muzikálech. Jaká role vám je nejbližší?

Asi Evita. Má láska. Mému srdci je blízká i Fantina z Bídníků, Magda z Plesu upírů nebo Tanya v Mamma Mia. A jednou bych ještě ráda stihla Funny Girl.

Za muzikál Sněhová královna a operetu Veselá vdova jste získala nominace na cenu Thálie za mimořádný jevištní výkon. Jak jste takové ocenění vnímala?

Přiznám se, že jsem to vnímala především jako odměnu pro všechny. Možná je to trošku ohrané, ale jsem přesvědčena, že když je dobrý tým a dobré dílo, tak ta Thálie je vlastně odměna za celek. Jen se musí někomu z toho týmu dát.

Co vlastně zpíváte raději? Muzikál nebo sólově?

Určitě muzikál, to je láska na celý život

Vaším pracovním nástrojem je hlas. Jak si ho chráníte?

Je důležité dodržovat hlasovou hygienu. Neustále trénuji hlasivky, hledám nové techniky.

Zahrála jste si i v seriálu Modrý kód. Jak na natáčení vzpomínáte?

To byla především zábava. Všeobecně je pro mě práce před kamerou naprosto jiný způsob herectví, než je to divadelní. Obdivuji filmové herce, že to dokážou. Já jsem zvyklá jít na jeviště a hrát v kuse. Zastavit je nemožné.  Člověk je v emoci a tu prožívá. Před kamerou člověk musí naskočit do emoce pokaždé, když zazní to známé „akce“. A to je úplně jiný způsob herecké práce.

Máme dobu sociálních sítí. Je to nutností být na sítích vidět?

Bohužel ano. Asi bylo vždycky nutné být takzvaně vidět, jen dříve to bylo prostě jinak.

Nikdo vás takzvaně nehejtuje?

Mám to štěstí, že příliš ne (smích).

A co bulvár?

Člověk sice nadává, ale zvykne si. Důležité je nebrat se moc vážně a bulvár taky ne. Prostě jak se říká, zůstat nad věcí.

Na sociálních sítích se dá i vydělávat. Jaký na to máte názor?

Myslím, že dříve i mě více živily klasické reklamy a to se teď přesunulo do jiné sféry, do té virtuální.  A pokud to má hlavu a patu, tak proč ne.

Máte dvě dcery. Jak se vlastně dá skloubit úspěšná kariéra a rodina?

Je to vždycky práce jako v každé jiné rodině. Člověk by potřeboval, aby měl ve dne víc hodin, v životě víc času a nakonec stejně zjistí, že musí vyjít s tím, co má. Tak se snažím užívat si, co mohu. Každého dne.

Kde vás vaši fanoušci mohou vidět?

V letošním roce především v divadle, ale přiznám se, že díky rodinným povinnostem jsem teď spíše v odpočinkovém módu (smích).  Snažím se si naplno užívat holky.

Určitě máte mnoho snů a plánů v životě, prozradíte nějaké?

Ráda bych víc cestovala, užívala si chvil, které mám a tak nějak byla především v klidu. Člověk v určité chvíli zjistí, že právě ten klid je vcelku vzácná veličina.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*