Michal Neustupa: Milada Run je nově součástí seriálu Milada Tour

  •  

V kalendáři ústeckých běhů se znovu objevil závod Milada Run. Stojí za ním Michal Neustupa, kterého jsme se zeptali nejen na blížící se závod.

Co vás vedlo k uspořádání sportovního seriálu Milada Tour?

Seriál Milada Tour navazuje na loňský úspěšný běh Milada Run. Naším cílem je město Ústí a jeho okolí ještě více rozhýbat, proto jsme se rozhodli naše aktivity rozšířit o další kvalitní sportovní akce pro veřejnost. Dalším důvodem bylo představit okolí Ústecka, které je nádherné. Všechny závody zatím směřujeme do lokality jezera Milada, které má velký potenciál stát se skvělým volnočasovým centrem pro všechny. Zároveň chceme žít v kraji, kde jsou lidé aktivní, pozitivní, sportují a baví se.

Co všechno v seriálu zájemci najdou?

Celý seriál tvoří v letošním roce únorový zimní běh, který byl hodnocen jako jeden z nejlepších závodů zimy. Převzali jsme organizaci tradičního Cyklozávodu Milada, kde je pravidelně více než sto dětí a vrcholem bude 2. ročník běžeckého závodu Milada Run, který se koná 3. 6. přímo na hlavní pláži jezera Milada. Součástí Tour však nejsou jen závody, ale i doprovodné akce. V dubnu jsme vyčistili okolí jezera, v květnu připravujeme s Metrostavem běžecké tréninky nebo třeba velký běžecký event v trmickém Globusu.

Co nabízí letošní ročník Milada Run a jak aktuálně vypadá obsazenost závodu?

Milada Run je naší největší a zároveň nejnáročnější akcí. Nejde jen o samotný běžecký závod, ale snažíme se připravit i zajímavý doprovodný program pro příchozí návštěvníky. Všechny naše akce jsou vhodné nejen pro zkušené sportovce, ale i pro celé rodiny. Každý si najde své. Součástí jsou dětské závody, rodinný závod a samozřejmě hlavní závody na 5 km, 10 km a 1/2 maraton. Letos bychom se chtěli opět přiblížit 600 závodníkům. Kdo nepoběží, může fandit nebo si jen užít hezké odpoledne u vody.

Běh obzvlášť v současné době zažívá boom, máte stejný pocit?

Souhlasím. Je to tím, že běhat může opravdu každý. Stačí boty, kraťasy, tričko a můžete vyběhnout. Lidé stále hledají nové výzvy, chtějí se srovnávat, běhat společně s přáteli. Myslím si, že ten boom ještě jen tak neskončí. Zároveň všichni na závodech očekávají skvělý servis, občerstvení apod. V tomto se každý organizátor musí hodně snažit, aby naplnil vysoká očekávání běžců. Ze zpětné vazby a reakcí lidí věřím, že nám se toto daří.

Jaké podmínky máte pro pořádání těchto závodů. Pomáhá vám, například město Ústí nebo jiní partneři?

Spolupráce s Ústeckým krajem i s městem Ústí nad Labem je skvělá. Současné vedení města v čele s paní primátorkou Nechybovou se snaží akce pro veřejnost podporovat. Po mém návratu na Ústecko vnímám v tomto velký posun a zlepšení. Co nás velmi těší je zapojení místních firem a organizací. Poděkování patří nejen Globusu Trmice, Metrostavu, Vojenské pojišťovně nebo Palivovému kombinátu, ale i ostatním partnerům, kteří se na růstu seriálu velmi aktivně podílí. Možná největší radost ale máme z toho, že se do každé z akcí zapojuje stále více dobrovolníků, jejichž práce a nasazení je v dnešní době obdivuhodné. Do budoucna pevně věříme, že se z Milada Tour stane akce, na kterou mohou být všichni lidé z regionu pyšní.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*