Mladíci naivně okrádali přepravní spolešnost

  •  

Ústečtí Policisté obvinili dva mladé muže, kterým je 19 a 20 let, protože se pokoušeli krást při rozvážení zboží přepravní společností. Také se jim to částečně povedlo a způsobili školu 124 tisíc korun. Nyní jim v případě uznání viny hrozí až 8 let ve vězení.

Starší z mladíků pracoval u přepravní společnosti a v souvislosti s jeho zaměstnáním je společně napadl plán. Prostřednictvím internetu si u prodejce na smyšlená jména objednají převážně mobilní telefony Apple iPhone a nechají si je přepravní společností doručit. „Ve chvíli, kdy je bude starší z mladíků doručovat, tak zásilku vyberou, prodají v místní zastavárně a peníze si rozdělí. Těchto objednávek uskutečnili šestnáct, avšak pouze jedna z nich byla vyřízena a odeslána. S touto zásilkou naložili tak, jak plánovali a každý si přišel k několika tisícům,“ uvedla mluvčí policie Veronika Hyšplerová. Škoda, kterou mohli způsobit, se pohybuje kolem 1,4 milionu korun.

V dalších dvou krádežích změnili systém. Starší z mladíků při přepravě a doručování zásilky adresátovi tuto zásilku společně s komplicem otevřeli, vyndali z ní zboží a následně jí pouze znova přelepili. Adresát, kterému byla zásilka doručena, tak s hrůzou zjistil, že je prázdná. Ihned tuto ztrátu reklamoval u přepravní společnosti.

V současné době jsou mladíci obvinění z trestného činu podvodu, zpronevěry a porušení tajemství dopravovaných zpráv.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*