Moudrý končí v čele ústecké zoo

  •  

Lubomír Moudrý ve čtvrtek skončí v čele ústecké zoologické zahrady. Jejím ředitelem byl něco přes rok. Za poslední roky jde již o změnu na postu ředitele této příspěvkové organizace města.

Podle vedoucí kanceláře primátorky Dany Gloserové chtěl Moudrý rezignovat v poslednímu únoru. Svoji rezignaci ale doručil až 1. března a začne platit ve čtvrtek. „Uvádí, že se funkce vzdává z rodinných důvodů,“ dodala Gloserová.

Moudrý také v médiích naznačil, že dalším z důvodů je atmosféra v dozorčí radě zoo. „Bohužel od ledna je tam dost silná eskalace rozdílných názorů s dozorčí radou. Je to hlavně o tom, že se mi dozorčí rada snažila zasahovat do mé činnosti v okamžiku, kdy třeba ještě řada věcí nebyla vyřešených. Už v tu chvíli předjímali, jak by se měly řešit a podobně,“ komentoval v ČRO Sever svoji rezignaci Moudrý.

Primátorka Věra Nechybová řekla, že ji situace velmi mrzí. „Lubomír Moudrý jako důvod rezignace uvedl rodinné důvody. Pokud v médiích mluví o situaci s dozorčí radou, tak tomu nerozumím,“ řekla Nechybová. Dodala, že vedení města si o situaci se členy dozorčí rady bude chtít promluvit.

Opoziční zastupitelé v tom dokonce vidí hlavní důvod. „Odpovědnost za kontrolu v zoo vedení města přehodilo na nově založenou dozorčí radu. Od samotného jmenování, vedou válku jednotliví členové nejen vzájemně mezi sebou, ale i s ředitelem,“ komentoval situaci zastupitel Radim Bzura.

Radní od pátku pověřili řízením ZOO Ústí nad Labem dosavadního zástupce ředitele Romana Končela až do doby jmenování ředitele nového. Na funkci město vypíše výběrové řízení.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*