Muž šířil AIDS, mohl mít stovky partnerů

  •  

Ústečtí kriminalisté pátrají po partnerech osmačtyřicetiletého gaye Zdeňka Pfeifera z Mostu.

Lékaři v roce 2013 zjistili, že muž je nakažený virem HIV. On i přes to stále udržoval čilé kontakty se členy české gay komunity a měl s nimi nechráněný sex. Policisté vědí o šestnácti případech, dva partneři jsou nyní HIV pozitivní. Obětí může být velmi mnoho. Pfeifer byl promiskuitní, velmi aktivní na různých gay seznamkách, vystupoval pod různými přezdívkami a používal falešné fotky. Za partnery jezdil i dlouhé vzdálenosti, při sexu se nechránil, o nikomu o nemoci neřekl.

„V jeho telefonech jsme našli asi 2000 kontaktů. U stovek z nich nevíme, komu patří. Čísla jsou nedostupná či neexistují,“ uvedl kriminalista Pavel Záhumenský.

Policisté doufají, že bývalí partneři muže poznají a kontaktují je. Protože jsou si vědomi delikátnosti situace, nechtějí, aby se oběti hlásili na lince 158, ale zavolali přímo jim. „Všem zaručíme maximální diskrétnost,“ slíbil Martin Charvát z krajské kriminálky. Dodal, že pokud i přes to nechtějí kontaktovat policii, měli by bezpodmínečně vyhledat odbornou pomoc a nechat se vyšetřit. A to i v případě, že s ním sex měli před rokem 2013. Jeho oběti budu muži, policisté nezjistili, že by měl styk se ženami.

Z.P.1

KONTAKT NA KRIMINALISTY
974 421 479
974 421 482
725 062 406

Kriminalisté Pfeifera zadrželi loni na jaře, kdy se na ně v Mostě obrátila matka nezletilého chlapce, se kterým měl udržovat sexuální styk a platit mu. U chlapce lékaře vir HIV nakonec diagnostikovali. Policisté chtěli viníka dát do vazby, ale mostecký státní zástupce návrh k soudu nepodal. V létě Pfeifer odletěl do Thajska a nevrátil se.

Je na něho vydaný evropský zatykač, během několika dnů by měl být i mezinárodní. Muži hrozí až 12 let vězení.

Z.P.2

František Pfeifer je 185 až 190 centimetrů vysoký, sportovní postavy a většinou opálený. Vypadá mnohem mladší než na 48 let. Někdy nosí brýle.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*