Muzejní noc si užijete už v pátek

Zdroj: Muzeum města Ústí nad Labem
  •  

Užijte si muzejní noc i v Ústí nad Labem. Uskuteční se již tento pátek 10. června. Na okamžik vrátit ruch přístavního života do Ústí nad Labem, to bude cíl páteční muzejní noci v ústeckém muzeu, která se ponese ve znamení letošního 175. výročí připlutí prvního českého parníku do Ústí nad Labem. Kdysi největší říční přístav monarchie měl specifickou atmosféru, pro níž se mu přezdívalo „malý Hamburk“.

Přístavní zónou se na jednu noc stane část Brněnská ulice před hlavním vchodem do budovy ústeckého muzea, která bude pro tento účel uzavřena pro automobilovou dopravu. Zde od 16.00 vyroste labská pláž s barem zmrzlinářem a v 19.00 a 21.00 připluje parník Lanna 8, a to v podobě ukázky z připravovaného kabaretu Činoherního studia „Z Karlína do Bratislavy parníkem Lanna 8 za 365 DNÍ“, který pojednává o skutečné historické události, autorsky zpracované s dobovou autorskou nadsázkou spisovatelem Jaroslavem Haškem, dramatikem Emilem Arturem Longenem a novinářem Egonem Erwinem Kischem. Program začne v 18.00 hodin a po celý večer a první část páteční noci čekají návštěvníky tematické atrakce inspirované světem říční plavby.

Děti si odnesou na pažích vytetované kotvy a mořské panny (airbrush tetování), budou malovat na labské kameny, vázat uzly, skládat parníčky. Rodiče čeká ochutnávka desítek druhů rumu, ochutnávky tabáku, pivo Kapitán a samozřejmě utopenci. Od 22.00 pak v atriu muzea zavládne námořní program s hvězdičkou. Herečky Činoherního studia předvedou písňový repertoár hamburských prostitutek, divadelní společnost Panoptikum Maxe Fische jarmareční píseň “Ústecké buchty“, obrazy z hříšného života přístavního města nabídnou i speciální „hampejsboxy“.

Na dobrou noc podá návštěvníkům historik Martin Krsek hororový příběh smrti nejslavnějšího ústeckého utopence Heinricha Lumpeho, od níž letos uplynulo 80 let. Program trvá do 23.00, po celou dobu bude otevřená nová výpravná výstava „Plavba na páře“ o dějinách paroplavby na Ústecku.  Na všechny akce a výstavy Muzea města Ústí nad Labem je při této příležitosti jednotné vstupné 30 korun.

Muzejni-noc-plak-mail

Zdroj: Muzeum města Ústí nad Labem


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*