Na adventní čas se chystá i ústecká zoo

  •  

O víkendu se na řadě míst rozsvítí vánočně nazdobené stromy, které připomenou adventní čas. „Ani naše zoo není výjimkou, tuto akci, která letos proběhne v sobotu 1. prosince, pořádáme již mnoho let. Slavnostnímu rozsvícení vánočního stromu u správní budovy, vždy předchází tematický program. Jsme rádi, když si návštěvníci v předvánočním shonu najdou čas na to, aby přišli do zoo a prožili zde s dětmi příjemné odpoledne,“ sděluje tisková mluvčí Věra Vrabcová.

Letošní program začíná v 13:00 v krytém prostoru zooškoly. Zde si budete moci vytvořit adventní věnec či svícen na vánoční stůl. Veškeré dekorace a potřeby, kromě svíček na věnec, které si většinou každý kupuje podle svého vkusu sám, je vše připraveno.

„Zaměřili jsme se spíše na přírodní materiály, aby byl výsledný výtvor co nejpřirozenější,“ vysvětluje vedoucí návštěvnického servisu Andrea Balejová. „Za drobný poplatek 30 Kč získají zájemci slaměný korpus na věnec či květináč na svícen včetně ozdob a pomůcek. Menší děti si mohou v tvořivé dílničce vyrobit ozdoby na vánoční stromeček nebo si nakreslit obrázek. Máme pro ně připravený i dopis pro Ježíška, kam si mohou napsat své přání a odnést domů za okno,“ doplňuje Andrea Balejová.

Atmosféru dokreslí vůně pečených vanilkových rohlíčků či dětského punče, který provoní celý prostor a zároveň poslouží jako drobné občerstvení.

Velká vánoční borovice se v zoo rozsvítí v sobotu 1. prosince v 17.00 hodin. V areálu zoo jsou již nyní na několika místech netradičně ozdobené stromečky, ke kterým přicházejí děti ze škol a školek s krmením pro ptáčky, ať již se jedná o lojové koule, oříšky, slunečnicová krmítka či jinak vytvořené ozdoby, které pověsí na „svůj“ stromek opatřený i názvem školy.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*