Na canisterapii děti načetly 100 tisíc korun

  •  

Čtenáři zapojení do charitativního projektu Čtení pomáhá už přispěli částkou 100 tisíc korun na canisterapii pro nemocné děti, o které se stará ústecké centrum Demosthenes. Čtenářů to trvalo pouhé dva měsíce.

Čtení pomáhá je projekt, do kterého je v současné době zapojeno přes 200 tisíc mladých čtenářů. Žáci a studenti základních a středních škol se mohou  jen zaregistrovat na webových stránkách www.ctenipomaha.cz, přečíst si vybranou knihu a vyplnit správně kontrolní test. Za to pak děti obdrží kredit v hodnotě 50 korun, který mohou věnovat na některý z charitativních počinů. Garantem sbírky je Ústecká komunitní nadace.

Centrum Demosthenes, kam peníze směřují, pomáhá dětem trpícím postižením, jako jsou například poruchy autistického spektra, opožděný vývoj řeči nebo dětská mozková obrna. Jednou z léčebných metod, která se zde využívá, je canisterapie – speciální druh terapie, během níž je využíváno pozitivní působení psa na zdraví člověka.

„Canisterapie u dětí mimo jiné snižuje stres a napětí, je úžasnou motivací především u dětí s mentálním postižením, ale i u ostatních. U dětí zejména s tělesným postižením napomáhají psi například při procvičování jednotlivých částí těla. Pejsci děti motivují k aktivnímu pohybu svalů, které jinak zapojují nerady a minimálně,“ řekla canisterapeutka Pavla Bílá „Jednou z našich psích terapeutek je i fenka Queeny, kterou zapojujeme zejména při práci s dětmi s motorickým postižením, jako je například dětská mozková obrna. Queeny je lehká, děti ji mohou chovat, mohou si ji brát na klín a jezdit s ní na vozíku,“ dodala Pavla Bílá.

Demosthenes funguje v Ústí nad Labem již od roku 1999.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*