Na dálnici D8 proběhla akce s kamiony

  •  

Na 78. kilometru dálnice D8 na Ústecku uskutečnil 6. ročník dopravně preventivní akce Den pro kamiony, kterou společně pořádaly Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje, krajské pracoviště BESIP Ministerstva dopravy ČR a Odbor dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Ústeckého kraje.

Cílem této preventivní akce bylo zejména upozornit řidiče kamionové a autobusové dopravy na důležitost poutání bezpečnostními pásy. Spousta řidičů kamionů poutání bezpečnostními pásy stále silně podceňuje a mylně se domnívá, že ve velkých vozech je zapnutý bezpečnostní pás naprostou zbytečností.

K vyvrácení tohoto mýtu byly na místě k dispozici dva simulátory – simulátor nárazu, kde si řidiči mohli ověřit, jaké síly působí na jejich tělo i při nárazu v malých rychlostech, a otočný simulátor kamionu, který byl poskytnut německým DVR – German Road Safety Council. Simulátor, ve kterém mohli zájemci zažít pocity při převrácení vozidla, byl na akci již podruhé a stejně jako v loňském roce o něj byl velký zájem.

K dispozici byly také speciální brýle simulující 1,5 promile alkoholu v krvi, stav pod vlivem drog nebo únavu. Na místě byli také záchranáři, kteří řidičům kontrolovali stav a vybavenost autolékárniček, řidiči si mohli vyzkoušet poskytnutí první pomoci.

Důležitost poutání rozebíral na místě s řidiči kamionů pracovník BESIP, řidičům se věnovali policisté z dálničního oddělení Policie ČR Řehlovice, hlavně pro německé řidiče byli k dispozici policisté z Autobahn Polizei Dresden. Nejen s policisty, ale i s odborníky dalších zúčastněných subjektů mohli řidiči diskutovat otázky týkající se třeba předpisů pro nákladní dopravu, přepravu nebezpečných nákladů.

Během akce policisté zastavili celkem 161 vozidel, z nichž bylo 87 nákladních a 14 autobusů. Nezapnuté bezpečnostní pásy zaznamenali policisté u třetiny osádek, další třetina řidičů měla na čelním skle věci, které bránily ve výhledu. U ostatních řidičů byl nejčastějším problémem způsob jízdy. V několika případech upozornili záchranáři na problém s vybavením lékárničky.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*