Na magistrátu přibyde sedm pracovních míst

  •  

Údajné personální poddimenzování mnoha odborů magistrátu vedlo radu města Ústí nad Labem k navýšení počtu tabulkových míst o sedm. Od roku 2009 se počet zaměstnanců magistrátu snížil ze 405 na 366. Kvůli přechodu vyplácení dávek státní sociální podpory z obcí na stát bylo čtrnáct lidí převedeno na úřad práce. Další lidé odešli v souvislosti s organizačními změnami, uvedla mluvčí města Romana Mocová: „Byly postupně rušeny mnohé odbory, ale naopak přibývaly agendy a další nárůst agendy se opět od roku 2016 předpokládá.“

Nová místa budou rozdělena mezi několik odborů. Dvě připadnou na odbor rozvoje města. Jeden z úředníků, který je obsadí, bude mít na starost dotace pro oblast školství, druhý převezme část agendy po tajemníkovi Dobrovolného svazu obcí jezera Milada. Tajemník se totiž bude nově věnovat pouze projektu jezera.

O další dva zaměstnance posílí odbor kanceláře tajemníka magistrátu. První bude mít na starost zápisy z jednání rad a zastupitelstva a vedle toho bude působit i na právně ekonomickém oddělení. Druhý zaměstnanec dostane na starost agendu úřední desky a záležitosti s tím související.

Dvě místa dostane také odbor kontroly a to kvůli  novele zákona o pozemních komunikacích, která podle vyjádření mluvčí magistrátu znamená nárůst agendy o více než polovinu. Poslední sedmé místo přijde na odbor školství. Bude spojeno s prací drogového koordinátora.  „Prostředky na mzdy budou hrazeny ze schváleného rozpočtu na mzdy, který se navyšovat nebude,“ uvedla ještě Romana Mocová.

Veronika Vorlíčková

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*