Na Maryška padlo další trestní oznámení. Jeho profil na Facebooku už není

Herec Jiří Maryško a jeho facebookový status. Foto: repro Facebook a Miroslav Rosendorf
  •  

Trestní oznámení kvůli nevkusnému vtipu herce Jiřího Maryška dnes podala poslankyně Zuzana Kailová (ČSSD) a ústečtí zastupitelé Květoslava Čelišová (KSČM) s Janem Eichlerem (ČSSD).

„Vzhledem k tomu, že už v minulosti fyzicky napadl radního a zastupitele města, cítíme se také ohroženi,“ píše se oznámení pro policii.

Jde už o druhé trestní oznámení v této kauze. První podal Tomáš Rieger, místopředseda ústecké ODS a pracovník Památníku Terezín, který vznikl jako připomínka utrpení desetitisíců obětí nacistické okupace.

Poslankyně a zastupitelé se stali terčem nevydařeného vtipu činoherního herce Maryška na Facebooku. „Úklid Ústí si představuju takhle,“ napsal Maryško ke snímku z popravy ve filmu Lidice. Herec zároveň za popravené oběti z Lidic dosadil jména lidí z ústecké politiky. Jsou mezi nimi také například ústecký exprimátor Vít Mandík (ČSSD), jeho tehdejší náměstek Pavel Boček (Ústečané) nebo zastupitel Pavel Dlouhý (ČSSD) a další.

Herec Maryško se k autorství příspěvku na facebookovém profilu přiznal a omluvil se za něj. „Všem se omlouvám za nešťastně použitý ilustrační obrázek z filmu Lidice. Ačkoliv se jmenovanými lidmi nesouhlasím, nikomu nepřeju nic zlého. Doufám, že budete stejně hlasitě žalovat, až se objeví mé fotografie vytržené z kontextu a antisemitské příspěvky na adresu Achaba Haidlera,“ napsal Maryško.

Dnes profil Jiřího Maryška na Facebooku není – stránka je nedostupná.

Kontroverzní umělec dlouhodobě kritizoval rozhodnutí bývalého vedení ústeckého magistrátu financovat kulturu ve městě formou grantů. I proto loni v březnu v kuloárech magistrátu při zasedání zastupitelů, kteří rozhodovali o budoucnosti Činoherního studia, dal pár facek bývalému radnímu pro kulturu Eichlerovi. Incident pak řešil magistrát jako přestupek.

 


  •  

5 komentářů on Na Maryška padlo další trestní oznámení. Jeho profil na Facebooku už není

  1. Pár dní doma ležím a tak trestní oznámení půjdu podat zítra. I já jsem součástí Maryškovo seznamu.

    • Pane Štváne, vy vítd, že jsem si rád povídal se svým čtenářem z Frenštátu Antonínem Blažkem. To víte, jsem pedagog, sám jsem to důrazně uvedl na zastupitelstvu. To, že mám nedostudovanej jeden ročník speciální pedagogiky, nebo dva ročníky Damu, se nepočítá. Nic jsem nedokončil, ale hlavně, že to mám na fejsbooku.

  2. By mě zajímalo, pro podezření z jakého trestného činu to oznámení podali. V podstatě je to hloupost, max. žaloba na ochranu osobnosti či přestupek.

  3. Jak jistě víte, v mém životopise je zdůrazněno, že můj otec byl zavřen a já díky tomu nemohl studovat. To, že můj otec studoval gymnazium a prestižní práva díky své matce kované komunistce 50. let, agentce STB, ale v mém životopise do celé pravdy chybí. Kladu si otázku, zda můj otec tím, že upozornil na STB na poště se v té době choval radikálně občansky pravdivě, nebo jen ulovil na tu dobu živé sousto pro novináře, což se mu později nevyplatilo. Jen on ví, zda se v té době chtěl především zviditelnit.

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*