Na Mírovém náměstí je v hernách 200 automatů, ukazuje nová mapa

  •  

Občanská iniciativa Ústí BEZ hazardu zpracovala zcela novou mapu heren v Ústí nad Labem. Ta ukazuje, jak si na tom město stojí s jejich počtem a rozmístěním. „Chtěli jsme Ústečanům ukázat, jak je město hernami poseté, vizualizace je opravdu zajímavá“ řekl zakladatel iniciativy Václav Pištora.

Mapa ukazuje, že například na Mírovém náměstí a v jeho nejbližším okolí je 10 heren, které dohromady disponují přes 200 automaty. „10 heren na hlavním náměstí města bude možná světový rekord, a bohužel se nejedná o apríl“ dodává Václav Pištora.

Lidé si na mapě mohou kliknout na jednotlivé herny, které jsou označeny červeně, a u každé si zobrazit, zda mají video loterní terminály, které povoluje Ministerstvo financí, nebo provozují starší typy výherních hracích přístrojů, které povoluje magistrát. Všechny typy hazardních přístrojů může vedení města ze své vůle zakázat.

„Mapa nám ukazuje, jak nedostatečně probíhala regulace hazardu za dob minulých, zobrazený stav odpovídá obsahu poslední vyhlášky, kterou v roce 2011 podepisoval primátor Vít Mandík“, říká Václav Pištora. „Tento stav je absolutně neslučitelný s předcházením nemoci gamblingu a řadě negativních jevů, která jej doprovází“, dodává Pištora.

I když na některém ze zobrazených míst automaty aktuálně nejsou, může se tomu tak stát třeba přes noc, protože všechny uvedené adresy jsou ve vyhlášce, která provoz herny povoluje.

Iniciativa Ústí BEZ hazardu započala svůj boj proti neutěšenému stavu v oblasti heren v roce 2013, aktuálně tlačí na novou koalici na magistrátě. „Poslední termín, který jsem od vedení hnutí PRO! ÚSTÍ slyšel, je schválení nové vyhlášky na zastupitelstvu v červnu“, říká Václav Pištora. Její podoba zatím není jasná, půjde ale zřejmě o jedno centrální casino pod Mariánskou skálou, a uzavření veškerých zbylých heren. Druhá varianta, která je ve hře, je ponechání většího počtu heren, tuto variantu se snaží prosadit zástupci České pirátské strany, kteří kandidovali za PRO! ÚSTÍ ve volbách na konci minulého roku. Právě jejich zástupce Vladimír Charvát, aktuálně zvolený radním na centrálním obvodě města, zamezil přijetí nulové tolerance, pro kterou hlasovali ústečané v referendu.

 


  •  

1 komentář u Na Mírovém náměstí je v hernách 200 automatů, ukazuje nová mapa

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*