Na pivo pro Činoherák

  •  

Ústecká hostinská se rozhodla pomoci hercům bývalého Činoherního studia a vymyslela kampaň Piju pro Činoherák.

Ve vybraných restauracích budou moci hosté z každého vypitého piva přispět na sbírkové konto. Kampaň odstartovala  v její restauraci Resslovka.„Z každého vytočeného piva půjde ode dneška koruna pro Činoherák. Pivo ale nezdražíme,“ říká provozní restaurace Resslovka Eva Vítková, která s nápadem sama oslovila členy spolku Činoherák Ústí. „Chtěla jsem podpořit herce a zachování Činoherního studia, protože chci, aby jeho představení mohl navštěvovat i můj syn,“ doplňuje.

„Nejde nám o to dělat pijákům piva ‚alibi‘, nebo je snad navádět k alkoholismu, spíše chceme zapojit hostinské v Ústí, ale i jinde v republice, do našeho boje za dobrou věc – za záchranu ústeckého Činoheráku. Výši částky z každého piva si hospodští stanoví sami, stejně tak se rozhodnou, zda kvůli tomu pivo zdraží nebo nikoli,“ vysvětluje Veronika Vendlová, tisková mluvčí spolku Činoherák Ústí.

Provozovny, které se do projektu zapojí, budou označeny samolepkou Zde piju pro Činoherák a vybaveny stojánky na stůl, kde si hostinští sami vyznačí výši odvedené částky za jedno pivo. Vybrané peníze pak jednou za měsíc úhrnně převedou na transparentní sbírkové konto spolku Činoherák Ústí. Zájemci se mohou hlásit na adresu piju@cinoherak-usti.cz.

Nezávislý spolek Činoherák Ústí, který chce pokračovat ve více než čtyřicetileté tradici ústecké činohry a obnovit budovu zavřeného ústeckého kina Hraničář, založili bývalí zaměstnanci a sympatizanti Činoherního studia v Ústí nad Labem začátkem dubna. Pro své cíle zřídili transparentní sbírkové konto, na němž se během prvního měsíce sešlo od lidí téměř jeden a půl milionu korun. Dřív než se upraví budova kina Hraničář pro prozatímní účely divadla, bude Činoherák od 20. května hrát na lodi Tajemství zapůjčené do Ústí nad Labem bratry Formanovými.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*