Na plesech se bude lépe tančit

  •  

Ačkoli přes léto pracovníci Kulturního střediska města Ústí nad Labem vlastní kulturní akce nepořádali, přesto zde neutichl ruch. Museli totiž Národní dům a kulturní dům, o které se starají, připravit na nadcházející sezonu. Na návštěvníky zde od podzimu čeká několik příjemných novinek.

Jednou z nejviditelnějších bude parketová podlaha na hlavním sále kulturního domu, kde se koná většina velkých ústeckých plesů. „Parkety jsou nově zbroušené, napuštěné oleji a nalakované. Všechna poškozená místa jsou opravená. Myslím, že to Ústečané v nadcházející sezoně určitě zaznamenají,“ řekl ředitel kulturního střediska Ivan Dostál. Dodal, že to bylo poslední broušení původních parket, protože již jsou tak slabé, že příště je bude nutné vyměnit.

Nové budou i toalety v sousedství kina. „Město nám na jejich rekonstrukci uvolnilo peníze. Již byly ve špatném stavu,“ uvedl Dostál. Jinak údržbáři opravili všechny drobné závady a připravili celý objekt na sezonu. Ten se kvůli svému stáří potýká s mnoha problémy, například nemožností regulovat tepelnou soustavu. Fungovat bude jako v minulých letech. Novinkou, na kterou se musí připravit nájemci, bude záloha na případný mimořádný úklid po akcích, kterou se kulturní středisko rozhodlo zavést po zkušenostech z minulých let.

Drobnými opravami prošel i Národní dům. Dělníci zde spustili na zem a omyli objemné lustry. Třeba bylo vyčistit i stěny a opravit světelnou aparaturu. V Národním domě 7. září vystoupí Will Johns. V kulturním domě pak 9. září začínají taneční. V Letním kině je plánovaný 24. září Festival dřeva.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*