Na Technodays se představí fakulty ústecké univerzity

Student. Foto: UJEP
  •  

Ve dnech 14.–16. květn proběhne v Chomutově veletrh Technodays, který zde pořádá místní Okresní hospodářská komora. Hlavním cílem veletrhu je seznámit žáky základních a středních škol, jejich rodiče i širokou veřejnost s nabídkou technických oborů a řemesel v regionu.

Třídenní veletrh bude probíhat v interních i externích prostorách chomutovského městského divadla. Jeho zahájení se zúčastní nejen představitelé Hospodářské komory České republiky, ale také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Pozvání přijali zástupci středních a vysokých škol v regionu, úřadů práce, německé hospodářské komory, měst, obcí a řady dalších partnerů Okresní hospodářské komory v Chomutově.

Jejich vzácné koncentrace na jednom místě bude využito pro realizování Podnikatelského fóra – debaty všech zúčastněných.

Novinkou letošního ročníku je účast vysokých škol. Za UJEP se zde budou prezentovat fakulta výrobních technologií a managementu (FVTM), přírodovědecká fakulta (PřF) a fakulta životního prostředí (FŽP).

Fakulta výrobních technologií a managementu představí kromě studijních oborů fakulty také práci s přenosným tvrdoměrem a tloušťkoměrem na měření vrstev a povlaků. Zástupci FVTM navíc přiblíží studentům provázanost technických oborů a řemesel s konkrétní poptávkou firem na trhu práce.

Ve stánku PřF bude k vidění přehlídka robotů – studentských prací, účastníci veletrhu si budou moci vyzkoušet práci geodeta či potrápit hlavy skládáním hlavolamů. V neposlední řadě budou na programu oblíbené pokusy s kapalným dusíkem a černá přírodovědecká zmrzlina jako sladká tečka na závěr. Mimo zábavného programu se návštěvníci dozvědí více o možnostech studia na PřF z úst našich již zkušených studentů.

Fakulta životního prostředí si do Chomutova připravila ukázky fakultní multidisciplinarity. Návštěvníci se mohou těšit na drony (létající koptéry) nebo 3D model krajiny, který vznikl využitím počítačového programu. Dále bude možné nechat si na místě zkontrolovat procento alkoholu nebo kvalitu vody v donesené lahvi. Katedra přírodních věd fakulty představí pomůcky, které pomáhají ve studiu živočichů a rostlin v krajině.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*